Aktualny czas: 28-03-2024, 13:58 Witaj! (LogowanieRejestracja)

Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Czy jest sens wiązać się z alkoholikiem??
Autor Wiadomość
ONA Offline
Junior Member
**

Liczba postów: 2
Dołączył: Apr 2012
Reputacja: 0
Post: #1
Czy jest sens wiązać się z alkoholikiem??
Witam, mam spory problem i bardzo proszę o pomoc.. Jakiś czas temu związałam się alkoholikiem. W tej chwili związek jest jeszcze w miarę świeży, gdyż mieszkamy w innych krajach i tak naprawdę rzadko się widujemy. Wiem, że on ma problem, on jest tego świadomy i twierdzi, że chce podjąć leczenie, lecz póki co niewiele w tym kierunku zrobił- był tylko na jednym spotkaniu AA, a w zeszły weekend znowu pił.. Nie ma mnie przy nim, więc kompletnie nie mam nad nim kontroli. On twierdzi, że jak razem zamieszkamy to łatwiej będzie mu przestać pić. Bardzo boję się decyzji o poważnym związku z kimś takim, planowałam wyjechać do niego za granice, założyć w przyszłości rodzine.. lecz wtedy nie zdawałam sobie sprawy z powagi problemu. Jego rodzice również byli alkoholikami. Czy warto podjąć próbę życia z osobą uzależnioną?czy można mieć z kimś takim szczęśliwą rodzine?? Czy może jednak lepiej było by dać sobie spokój póki uczucie jeszcze nie jest na tyle silneSad(?? Bardzo proszę o radę, nie wiem co robić, a zależy mi na tym chłopaku
10-04-2012 20:46
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
ONA Offline
Junior Member
**

Liczba postów: 2
Dołączył: Apr 2012
Reputacja: 0
Post: #2
RE: Czy jest sens wiązać się z alkoholikiem??
bardzo dziękuje za odpowiedź, na szczęście doszłam do tego sama i zostawiłam go.. bo obiecał nie pić,a dalej to robi.. Przykra sprawa, od osób uzależnionych najlepiej trzymać się jak najdalej. Teraz nawet nie jestem pewna, czy on naprawdę traktowal mnie poważnie, czy związal się ze mną tylko dlatego, że związek na odległość umożliwił mu swobodne picie(zostawił dla mnie kobiete z którą mieszkał). Nieciekawe doświadczenie ale na pewno coś w moje życie wniosło..
19-04-2012 13:38
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
agtagt Offline
Junior Member
**

Liczba postów: 19
Dołączył: Oct 2009
Reputacja: 0
Post: #3
RE: Czy jest sens wiązać się z alkoholikiem??
A ja się zastanawiam, czy wersja, że to on zostawił żonę a nie ona jego jest wersją prawdziwą...? Zwykle osoby uzależnione mają tendencję do zakłamywania i zniekształcania rzeczywistości i nie bez powodu mówi się o uzależnieniu, że to choroba zakłamania i zaprzeczania.
23-04-2012 16:02
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Czy warto nakłaniać alkoholika do leczenia Malinkaa7 41 50,045 17-12-2014 12:47
Ostatni post: zetka
Exclamation prosze pomóżcie mi bo się rozpadam przez niego. emi 1 5,217 20-03-2012 18:58
Ostatni post: agtagt

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości