Aktualny czas: 29-03-2024, 01:59 Witaj! (LogowanieRejestracja)

Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Czy możemy jej pomóc?
Autor Wiadomość
likon9 Offline
Junior Member
**

Liczba postów: 1
Dołączył: Oct 2011
Reputacja: 0
Post: #1
Czy możemy jej pomóc?
Niedawno dowiedziałem się, że moja prawie pięćdziesięcioletnia kuzynka jest uzależniona od alkoholu.
Cała rodzina jest w szoku, wprawdzie były pewne symptomy, ale zawsze próbowaliśmy je sobie jakoś wytłumaczyć.
Na jaw wyszły problemy z mężem, choć sam nie wiem co jest przyczyną, a co skutkiem.
Chociaż ostatnio nie utrzymywaliśmy bliskich kontaktów, wraz z innymi kuzynami jednomyślnie postanowiliśmy jej pomóc, ale kiedy przyszło do konkretów okazało się, że nie bardzo wiemy jak to zrobić.
Z ulgą przyjęliśmy wiadomość, że podjęła leczenie. Z ulgą bo wydawało nam się, że to rozwiązuje sprawę i mamy to z głowy.
Niestety, to byłoby zbyt piękne. Bardzo szybko po powrocie z leczenia zaczęła pić ponownie. Była na leczeniu po raz drugi, ale z tym samym (czyli żadnym) skutkiem.
Miała iść po raz trzeci, ale pod jakimś pretekstem nie poszła, podobno pije nadal.

Wraz z resztą dalszej rodziny bardzo chcielibyśmy okazać realną pomoc, ale nie wiemy co możemy zrobić.
Znalazłem to forum, przejrzałem wiele wątków. Duża część z nich skupia się na problemie jak skłonić alkoholika do leczenia.
Nasz problem jest inny - ona poddaje się terapii, ale bezskutecznie.
Dlaczego tak się dzieje? Czy i jak jesteśmy w stanie jej pomóc?
12-10-2011 22:53
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
agtagt Offline
Junior Member
**

Liczba postów: 19
Dołączył: Oct 2009
Reputacja: 0
Post: #2
RE: Czy możemy jej pomóc?
Witaj na forum,
Nie ważne co jest przyczyną a co skutkiem, ponieważ jeśli kuzynka będzie piła, problemy w związku się piętrzyć i to znowu jest powodem do picia i tak w kółko. Więc najpierw należy uporać się z nałogiem.
Wasz problem nie jest inny ponieważ kuzynka pije nadal.
Sama próbowałam kilka podejść do leczenia i dopiero za 4 razem się udało.
Dopóki próbuje jest szansa, że może za którymś razem się uda. Bez tych prób, pogrążać się w nałogu coraz bardziej będzie. Niech podejmuje próby aż do skutku. W leczeniu nie ma nic złego a z picia, to problemy ciągłe.
13-10-2011 17:45
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Jakie kroki możemy podjąć? inna 6 8,203 20-12-2023 13:43
Ostatni post: adaaaaaaaaaaś
  Depresja i jej leczenie Wacek 4 4,855 17-03-2022 14:09
Ostatni post: Meder

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości