Aktualny czas: 25-04-2024, 01:34 Witaj! (LogowanieRejestracja)

Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 3 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
DDA
Autor Wiadomość
Alex Offline
Senior Member
****

Liczba postów: 285
Dołączył: Mar 2011
Reputacja: 0
Post: #11
RE: DDA
Hmmm, to dużo rzeczy do zmiany, ambitny jesteś Smile to jest fajne. Ważne, że masz świadomość, że coś jest nie tak, wiesz również co. Teraz pozostaje Ci określić jak można by każdą z tych spraw zmieniać i zacząć to robić małymi kroczkami.
18-04-2011 21:35
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
jest super Offline
Junior Member
**

Liczba postów: 18
Dołączył: Apr 2011
Reputacja: 0
Post: #12
RE: DDA
heh Alex przypomniales mi pania z polskiego z gimnazjum, wierzyla we mnie, do momentu, pwoeidziala " a ....(nazwisko) jest bardzo ambitny, i tylko ambitny, wklada zero pracy w nauke" czy cos w tym stylu. Niestety taki jestem, nie wiem co mozna zmienic i co jest charakterem a co syndromem
18-04-2011 21:38
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Alex Offline
Senior Member
****

Liczba postów: 285
Dołączył: Mar 2011
Reputacja: 0
Post: #13
RE: DDA
Hehe, mam nadzieje, że nie kojarzysz mnie z pouczającym belfrem Smile Myślę, że zmienić można bardzo dużo. To jednak nie jest ani łatwe, ani przyjemne, to jest ciężka robota. Do tego czasami potrzeba pomocy i wsparcia innych ludzi, a nawet specjalistów. To mozolny proces rozłożony na lata. O tym co zdołasz w sobie zmienić, a co nie, dowiesz się tylko wtedy, kiedy się z tym zmierzysz.
18-04-2011 21:48
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
jest super Offline
Junior Member
**

Liczba postów: 18
Dołączył: Apr 2011
Reputacja: 0
Post: #14
RE: DDA
echh z tym wsparciem moze byc klopot. znowu sie zawiodlem. No nic na dzis staraczy. Wielkie dzieki za odpowiedzi. Do ... (jak sie pisze na forum? do zobaczenia?). A o terapi tez myslalem... :/ od proznego myslenia i siedzenia n tylku to ja jestem mistrzem.
Pozdrawiam
18-04-2011 21:59
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
jest super Offline
Junior Member
**

Liczba postów: 18
Dołączył: Apr 2011
Reputacja: 0
Post: #15
RE: DDA
:/ kolejny dzien nie mam motywacji do robienia czegokolwiek. Ksiazka sciagnieta czeka, bo przeciez nie jest zle , jest jak jest :/ . A chce zeby bylo lepiej cieszyc sie zyciem , usmiechac sie, nie czuc sie odrzuconym i tym ze wszystko jest wazniejsze ode mnie, to ze ktos nie ma czasu dla mnie nie bylo powodem do obwiniania sie ze jestem taki owaki i gorszy. Echh zmusze sie do czytania ksiaki. Slomiany zapal. Taa a co dopiero przelamac sie i probowac szukac pomocy na terapii... jak sie wszedzie czeka, poczuje na pierwszych rozmowach brak zrozumienia .. i mnie nigdy juz tam nie zobacza.
Pamietnik chyba sobie robie z tego forum, przepraszam.
19-04-2011 20:09
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
mycha88 Offline
Member
***

Liczba postów: 239
Dołączył: Mar 2011
Reputacja: 0
Post: #16
RE: DDA
(19-04-2011 20:09)jest super napisał(a):  :/ kolejny dzien nie mam motywacji do robienia czegokolwiek. (...) . A chce zeby bylo lepiej (...) poczuje na pierwszych rozmowach brak zrozumienia .. i mnie nigdy juz tam nie zobacza.

Ale jednak coś już robisz w dobrym kierunku. Zarejestrowałeś się na tym forum i z nami piszesz. Podjąłeś pierwsze ważne działania, pomyśl o tym w ten sposób, że już zrobiłeś pierwszy krok i czas na kolejne.
Gorąco polecam Ci pójście na terapię. Rozumiem, że czas oczekiwania może Cię zniechęcać, ale jak już się zapiszesz i będziesz miał wyznaczony termin 1 wizyty to będziesz się mógł przygotowywać na ten moment, zastanowić, o czym chcesz na początku powiedzieć, a zleci Ci szybko do spotkania, naprawdę Smile
A co do przekonania, że poczujesz się nierozumiany... pomyśl, czy pisząc tutaj i czytając odpowiedzi forumowiczów czujesz się rozumiany? Wybacz mi, że pozwolę sobie na domniemanie, że odpowiedź będzie twierdząca Blush Odpowiedni terapeuta zna się na rzeczy i pozwoli Ci poczuć, że jesteś w odpowiednim miejscu.
Powiem Ci tak. Moja pierwsza wizyta na terapii dla DDA nie do końca mnie satysfakcjonowała. Czułam się trochę zagubiona i nie do końca pewna, czy chcę o tym wszystkim rozmawiać. Ale z czasem było coraz lepiej. Właściwie już od drugiej wizyty. Na każdą kolejną czekałam niecierpliwie, bo cieszyłam się, że jest miejsce, w którym mogę wreszcie swobodnie wyrazić myśli, uczucia, emocje i to te prawdziwe, na które często nie można było pozwolić sobie w domu rodzinnym.
Zachęcam więc bardzo do zapisania się na terapię Smile

"Na półkę z napisem >>złudzenia<< nerwowo zerkają me sny"
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 19-04-2011 20:51 przez mycha88.)
19-04-2011 20:50
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
jest super Offline
Junior Member
**

Liczba postów: 18
Dołączył: Apr 2011
Reputacja: 0
Post: #17
RE: DDA
Widzisz, ja nie raz tak zaczne rozmyslac przed snem , chcialbym zeby ktos o tym wiedzial co mysle, nie raz chce wstac napisac to ... i przychodzi pustka, jesli juz to mam inne odczucia i czuje ze to nie jest to samo co jeszcze przed chwila myslalem
19-04-2011 21:23
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
mycha88 Offline
Member
***

Liczba postów: 239
Dołączył: Mar 2011
Reputacja: 0
Post: #18
RE: DDA
(19-04-2011 21:23)jest super napisał(a):  Widzisz, ja nie raz tak zaczne rozmyslac przed snem , chcialbym zeby ktos o tym wiedzial co mysle, nie raz chce wstac napisac to ... i przychodzi pustka, jesli juz to mam inne odczucia i czuje ze to nie jest to samo co jeszcze przed chwila myslalem

Znam to, znam to Smile natłok myśli, zwłaszcza przed snem, a za chwilę nic nie pamiętam, choćbym chciała powtórzyć. Niedługo znowu idę na terapię (jednak trzeba się wspomóc, za krótko chodziłam) i dlatego postanowiłam się przygotować i mam zeszyt, który zawsze mam pod ręką i jeśli tylko przyjdzie mi coś do głowy, to od razu szybciutko to zapisuję, bo wiem, że później jak już spotkam się z terapeutą, to nie będę tego wszystkiego pamiętała i mogę ważne rzeczy pominąć. Może też spróbuj takiego zapisywania? Tylko zeszyt musi być zawsze na wyciągnięcie ręki; najlepiej właśnie obok łóżka, jeżeli też przed snem masz najwięcej myśli. Potem można spojrzeć na swoje zapiski z innej perspektywy, coś dodać, coś przemyśleć, nad czymś się spokojnie zastanowić.

"Na półkę z napisem >>złudzenia<< nerwowo zerkają me sny"
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 19-04-2011 21:50 przez mycha88.)
19-04-2011 21:49
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
jest super Offline
Junior Member
**

Liczba postów: 18
Dołączył: Apr 2011
Reputacja: 0
Post: #19
RE: DDA
To dobry pomysl, w tej ksiace co to ja wlasnie ruszam jest wlasnie napiane o takim zeszycie, musze do niej przysiasc pozadniej i zaczac dzialac. Powiedz mi gdzie sie udac zeby w ogole ruszyc z terapia zeby ktos mnie zdiagnozował.
19-04-2011 22:06
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
mycha88 Offline
Member
***

Liczba postów: 239
Dołączył: Mar 2011
Reputacja: 0
Post: #20
RE: DDA
(19-04-2011 22:06)jest super napisał(a):  To dobry pomysl, w tej ksiace co to ja wlasnie ruszam jest wlasnie napiane o takim zeszycie, musze do niej przysiasc pozadniej i zaczac dzialac. Powiedz mi gdzie sie udac zeby w ogole ruszyc z terapia zeby ktos mnie zdiagnozował.

O widzisz, a mówiłeś, że masz słomiany zapał. A tu proszę, zabrałeś się za czytanie książki, o której mówiłeś, super Smile
Polecam jeszcze raz zapiski w zeszycie, fajna rzecz Smile
Co do terapii. U mnie to było tak, że po wypadku, w którym zginął mój brat odwiedziłam tylu psychologów, że nawet nie pamiętam wszystkich. Żaden nie umiał mi pomóc, bo wszyscy myśleli, że depresja, lęki i myśli samobójcze są spowodowane właśnie tym traumatycznym wydarzeniem. I tak zeszło jakieś 7 lat, aż w końcu psychiatra się "wkurzył", że żadne leki nie pomagają mi na dłuższą metę i skierował mnie do psychoterapeutki, która to po jednym spotkaniu stwierdziła dumnie, że jestem po prostu czystym przypadkiem DDA. Ona dalej pokierowała mnie do instruktorki terapii uzależnień, która potwierdziła syndrom DDA i zaczęła się terapia.
Musisz zapytać w najbliższej poradni zdrowia psychicznego, do kogo najpierw trzeba się zapisać. Przedstaw krótko swoją sytuację i poproś o zapisanie do właściwej osoby.

"Na półkę z napisem >>złudzenia<< nerwowo zerkają me sny"
19-04-2011 22:16
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  DDA + nerwica gratis mycha88 41 61,624 22-08-2022 14:53
Ostatni post: Meder
Thumbs Up DDA (kobiety w związku) – wywiad (mail itp.) from.nessy 1 4,467 16-10-2018 10:17
Ostatni post: bwalaszczyk

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości