Aktualny czas: 29-03-2024, 04:15 Witaj! (LogowanieRejestracja)

Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
pijąca-niepijąca mama
Autor Wiadomość
asda Offline
Junior Member
**

Liczba postów: 2
Dołączył: Jul 2013
Reputacja: 0
Post: #1
pijąca-niepijąca mama
Witam,
Mam pewien problem. Pokrótce opiszę swoją sytuację. Mój ojciec jest alkoholikiem i pije od kilkunastu lat. Z czasem stopniowo od kilku lat zaczęła przy nim pić mama, od jakiegoś pół roku kiedy przestała pracować, choroba się u niej bardzo nasiliła. Zaczęła się awanturować tak jak ojciec. Prosiłyśmy, błagałyśmy, płakałyśmy, żeby się ogarnęła, bo zaczynamy z nią przeżywać to samo piekło co kiedyś ona i my z ojcem. Pewnego dnia, mama postanowiła z tym skończyć, powiedziała, że zrozumiała jaką nam robiła krzywdę, przeprosiła itd. I tu pojawia się moje pytanie, mama nie chce iść na terapię, bo twierdzi, że daje sobie radę z tym sama. Nie pije trzeci miesiąc. Boję się jednak, że nadejdzie kryzys, a wiem bo przerabiałam już to samo przed laty z ojcem, zwłaszcza że postanowiła się z nim rozwieść, sprzedać mieszkanie itd., a więc będzie miała duuużo stresu. Jak się zachować, gdybym zobaczyła ją z butelką piwa? Namawiać na terapię czy zostawić i poczekać aż sama zrozumie, że tego potrzebuje, nie komentować, czy odwrotnie- znów tłumaczyć, rozmawiać, prosić?
07-07-2013 11:34
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rychu Offline
Junior Member
**

Liczba postów: 5
Dołączył: Jun 2013
Reputacja: 0
Post: #2
RE: pijąca-niepijąca mama
Moim zdaniem absolutnie nie można tego ignorować. Dla alkoholika kieliszek to za dużo, a wiadro za mało, więc trzeba zareagować na każdy kontakt z alkoholem lub samo ryzyko takiego kontaktu.

Nieważne jak jest - i tak będzie lepiej
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 08-07-2013 20:52 przez Rychu.)
08-07-2013 20:52
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Mama dołączyła do pijącego taty_co rozbić? córka 3 6,470 30-08-2012 15:41
Ostatni post: dor-syk@wp.pl

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości