Aktualny czas: 24-04-2024, 09:52 Witaj! (LogowanieRejestracja)

Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jak postępować gdy biska osoba pije?
Autor Wiadomość
aska2520 Offline
Member
***

Liczba postów: 88
Dołączył: Feb 2011
Reputacja: 0
Post: #21
RE: Jak postępować gdy biska osoba pije?
Pewnie ze Ty jestes wazna, Ty i Twoj synek. Dla mnie moja coreczka jest tez najwazniejsza, ja dla siebie nie czuje sie wazna i od kad moja mama zmarla nie czuje zebym byla wazna dla kogokolwiek i to mnie doluje. Nie wiem co robic z moim partnerem, moje prosby i grozby tez nie wiele daja. Co z tego ze on potrafi dlugo nie pic, jak w koncu i tak nadejdzie ten "jego" tydzien, a ja znowu bede bezradna i wsciekla....Sad Nie wiem gdzie jest z tego wszystkiego wyjscie, moze kiedys je jasno ujrze....Narazie moze sama poszukam specjalisty i pomocy? W kolo mnie nie ma nikogo komu moglabym zaufac i kto moglby mi pomoc.
A jesli moge spytac, to Ty zostalas ze swoim mezem? No i gratuluje ze wyszlas z nalogu, podziwiam Cie i zycze DUZO sily, bo napewno tego Ci potrzeba. Smile
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 08-04-2011 10:46 przez aska2520.)
08-04-2011 10:45
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
agtagt Offline
Junior Member
**

Liczba postów: 19
Dołączył: Oct 2009
Reputacja: 0
Post: #22
RE: Jak postępować gdy biska osoba pije?
Ostatecznie jesteśmy razem. Ja po własnej terapii mąż także. Bardzo dużo się zmieniło. Bardzo Cię zachęcam do skorzystania z pomocy specjalisty. Zamykanie się ze swoim problemem w tzw. czterech ścianach nie ma sensu. Daj znać aska jak trafisz do specjalisty. Trzymam kciukiSmile Pozdrawiam.
12-04-2011 17:24
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
aska2520 Offline
Member
***

Liczba postów: 88
Dołączył: Feb 2011
Reputacja: 0
Post: #23
RE: Jak postępować gdy biska osoba pije?
No i nie musiałam długo czekać, picie się rozpoczęło Angry Oby trwało jak nakrócej, normalnie mam ochotę go..... nie mogę napisać i mieć święty spokój, ale z drugiej strony tak wiele dla mnie znaczy. Mam nadzieję, że on w końcu ujrzy, że ma problem. Wczoraj mi mówił, że nie musi pić jak chce, no i dzisiaj miał to udowodnić, ale coś nie wyszło.... Trudno, życie daje czasem popalić, szkoda że ci ludzie co mają często pecha, muszą go mieć jeszcze więcej, a ci którym szczęście dopisuje to go nie doceniają Huh
18-04-2011 22:27
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Alex Offline
Senior Member
****

Liczba postów: 285
Dołączył: Mar 2011
Reputacja: 0
Post: #24
RE: Jak postępować gdy biska osoba pije?
Asiu, Ty nie masz pecha tylko uzależnionego partnera Wink
18-04-2011 23:05
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
aska2520 Offline
Member
***

Liczba postów: 88
Dołączył: Feb 2011
Reputacja: 0
Post: #25
RE: Jak postępować gdy biska osoba pije?
Wiem, ze uzależnionego... Tylko mówiąc o pechu chodziło mi o to, że to nie jedyny mój poważny problem w życiu, czasami już brak mi sił. A tak w ogóle to serdecznie witam na forum, miło że do nas dołączyłaś, mam nadzieję że troszkę Ci pomoże, mi przebywanie tutaj dużo daje. Smile
19-04-2011 09:46
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Alex Offline
Senior Member
****

Liczba postów: 285
Dołączył: Mar 2011
Reputacja: 0
Post: #26
RE: Jak postępować gdy biska osoba pije?
Dzięki za miłe powitanie. Widzę, że spalasz się myśląc i przeżywając to wszystko, co jest wokół picia/niepicia Twojego faceta... Zwłaszcza, że jak piszesz, masz inne problemy. Może tymi innymi sprawami się zajmij, a picie zostaw jemu? Niech on się tym martwi, denerwuje. Możesz się jakoś zdystansować od niego fizycznie i psychicznie?
19-04-2011 12:13
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Alex Offline
Senior Member
****

Liczba postów: 285
Dołączył: Mar 2011
Reputacja: 0
Post: #27
RE: Jak postępować gdy biska osoba pije?
Trochę niefortunnie się wyraziłam powyżej. Niestety wiem, że póki co, on nie będzie się martwił i denerwował, bo uważa, że nie ma czym.
Natomiast Twoja koncentracja na nim i zaangażowanie emocjonalne w jego picie to typowy objaw współuzależnienia. Pewnie nie raz będzie jeszcze obiecywał i próbował udowodnić różne rzeczy i jedyne, co możesz zrobić sensownego, to nie oczekiwać obietnic i w nie nie wierzyć, nie dać się na to nabrać, bo takie obietnice tylko dają mu chwilową ulgę, są kolejną iluzją podtrzymującą picie, a dla Ciebie kolejnym źródłem rozczarowań. Jeśli skończy z piciem, to z całą pewnością to zauważysz Smile i nie po tym co mówi tylko jak się zachowuje.
19-04-2011 14:49
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Elżbieta Kalinowska Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 154
Dołączył: Jan 2011
Reputacja: 0
Post: #28
RE: Jak postępować gdy biska osoba pije?
Alkoholik ma ogromną trudność w doświadczeniu swojego problemu, bo jego życie jest podzielone z grubsza na dwa różne, nie łączące się ze sobą stany - czas nie picia kiedy funkcjonuje normalnie i czas picia, kiedy jest problem.
Kiedy nie pije problemu nie ma, bo nie pije
Kiedy pije problemu nie ma, bo pije. Właśnie po to pije aby nie czuć problemów. Alkohol sprawia, że one znikają z jego świadomości, albo przynajmniej nie wydają się jakoś specjalnie problematyczne.

Jedyny moment to, czas "trzeźwienia" kiedy alkohol przestaje działać, a zaczyna działać świadomość. To są drzwi do odczucia, że coś jednak jest nie tak. Oczywiście te drzwi szybko można zamknąć piciem lub "nadrabianiem strat" (czas bukietów, obietnic, postanowień i robienia wszystkiego tego, czego bliscy pragną)
Przyjmij bukiet, uciesz się deklarowaną zmianą, zatrzyj ślady jego picia a przyspieszysz, zamykanie "drzwi" świadomości.
Nie masz wpływu na to czy on będzie chciał się zmienić - ale możesz mieć wpływ na jakość swojego życia i na to aby nie ułatwiać jemu udawania, że nic się nie dzieje.
Warto skupić się na tym na co możesz mieć wpływ.
Jak pisała agtagt nie mogła zmienić picia swojego męża, ale mogła zadbać o to jak spędzi czas ze swoim synem - czy będzie stać przy oknie i wypatrywać w napięciu czy małżonek wraca i w jakim stanie, czy też weźmie syna i pojedzie nad wodę.
Nie przyspieszysz jego powrotu, ale możesz zadecydować co zrobisz z czasem swojego czekania na niego i w ogóle czy poświęcisz swój czas na czekanie.

Zobacz jak przestać kręcić się w kółko i zacząć szukać rozwiązań. KLIKNIJ >>>
19-04-2011 23:01
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Alex Offline
Senior Member
****

Liczba postów: 285
Dołączył: Mar 2011
Reputacja: 0
Post: #29
RE: Jak postępować gdy biska osoba pije?
Czasami jak sobie przypomnę moją współuzależnioną matkę, to mam wrażenie, że ona też jakby bywała pijana... Jak ojciec pił, to ona była trzeźwa i świadoma tego, co się dzieje, a kiedy on na krótko trzeźwiał, matka stawała się sama niczym pijana, znieczulona własnymi zaprzeczeniami i iluzjami i udawała przed sobą i światem, że teraz już wszystko będzie super. Pamiętam, że już jako małe dziecko wiedziałam, że to się powtórzy, że ojciec wkrótce znowu się upije i byłam zła na matkę, że daje się zwieść. A tak naprawdę każde z nich miało swoją własną sinusoidę picia i trzeźwienia, tylko o odwrotnym przebiegu. Kiedy ojciec pił, matka "trzeźwiała", kiedy ojciec trzeźwiał, matka się tym "upijała" i tak w kółko. Dzięki temu oboje mogli się dalej tkwić w tym chocholim tańcu, nie zmieniając niczego.
25-04-2011 20:18
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
agtagt Offline
Junior Member
**

Liczba postów: 19
Dołączył: Oct 2009
Reputacja: 0
Post: #30
RE: Jak postępować gdy biska osoba pije?
(25-04-2011 20:18)Alex napisał(a):  Czasami jak sobie przypomnę moją współuzależnioną matkę, to mam wrażenie, że ona też jakby bywała pijana... Jak ojciec pił, to ona była trzeźwa i świadoma tego, co się dzieje, a kiedy on na krótko trzeźwiał, matka stawała się sama niczym pijana, znieczulona własnymi zaprzeczeniami i iluzjami i udawała przed sobą i światem, że teraz już wszystko będzie super. Pamiętam, że już jako małe dziecko wiedziałam, że to się powtórzy, że ojciec wkrótce znowu się upije i byłam zła na matkę, że daje się zwieść. A tak naprawdę każde z nich miało swoją własną sinusoidę picia i trzeźwienia, tylko o odwrotnym przebiegu. Kiedy ojciec pił, matka "trzeźwiała", kiedy ojciec trzeźwiał, matka się tym "upijała" i tak w kółko. Dzięki temu oboje mogli się dalej tkwić w tym chocholim tańcu, nie zmieniając niczego.
Jakbym czytała swoją historię. A dodam, że dokładnie tak samo powieliłam w swoim życiu historię swoich rodziców z różnicą taką, że mój ojczym alkoholik się zapił, matka współuzależniona zaczęła pić i pije do dziś. Mi się udałoSmile, ponieważ skorzystałam z pomocy jak już wcześniej pisałam. Nie było łatwo ale dzisiaj wiem, że nie ma problemu, którego nie da się rozwiązaćSmile
27-04-2011 11:36
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Związek z osobą uzależnioną. Ania1506 23 38,646 25-01-2020 22:18
Ostatni post: Kala żona alkoholika
  Moja matka pije i niszczy całą rodzinę nununa 4 9,088 05-12-2014 14:39
Ostatni post: agaton

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości