Aktualny czas: 28-03-2024, 15:42 Witaj! (LogowanieRejestracja)

Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jak zyc z alkoholikiem?
Autor Wiadomość
kora Offline
Junior Member
**

Liczba postów: 19
Dołączył: Jan 2011
Reputacja: 0
Post: #1
Jak zyc z alkoholikiem?
Interesuje mnie kwestia relacji z alkoholikiem. Jak sie zachowywac by łatwiej mu bylo walczyc z choroba? Czy powinnam rezygnowac z alkoholu w jego obecnosci? Czy unikac wypadow ze znajomymi i z Nim, tam gdzie jest alkohol? Czy moze zyc normalnie? To dla mnie nowa sytuacja. I nie czuje sie w niej pewnie. Coraz wiecej pytan sobie zadaje na ten temat.
Nie znalazlam w zrodlach odp.na moje pytania wiec zadaje je na forum.
03-02-2011 19:42
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
romanj522 Offline
Member
***

Liczba postów: 151
Dołączył: Jan 2011
Reputacja: 0
Post: #2
RE: Jak zyc z alkoholikiem?
Tak skrótowo opisałem temat w Prywatnej wiadomości" do Ciebie i myślę że doszła,ale gdyby nie to mogę powtórzyć Confused
04-02-2011 18:12
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Elżbieta Kalinowska Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 154
Dołączył: Jan 2011
Reputacja: 0
Post: #3
RE: Jak zyc z alkoholikiem?
(04-02-2011 18:12)romanj522 napisał(a):  Tak skrótowo opisałem temat w Prywatnej wiadomości" do Ciebie i myślę że doszła,ale gdyby nie to mogę powtórzyć Confused
Jeśli możesz to powtórz, bo Twoja odpowiedź może być ważna nie tylko dla kory, ale też dla innych w podobnej sytuacji.

Zobacz jak przestać kręcić się w kółko i zacząć szukać rozwiązań. KLIKNIJ >>>
05-02-2011 11:50
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
romanj522 Offline
Member
***

Liczba postów: 151
Dołączył: Jan 2011
Reputacja: 0
Post: #4
RE: Jak zyc z alkoholikiem?
(05-02-2011 11:50)Elżbieta Kalinowska napisał(a):  
(04-02-2011 18:12)romanj522 napisał(a):  Tak skrótowo opisałem temat w Prywatnej wiadomości" do Ciebie i myślę że doszła,ale gdyby nie to mogę powtórzyć Confused
Jeśli możesz to powtórz, bo Twoja odpowiedź może być ważna nie tylko dla kory, ale też dla innych w podobnej sytuacji.
To jest to co mam z doświadczenia własnego:


Generalnie tak powinnaś tak postąpić co nie będzie łatwe ale faktem jest to że obcowanie alkoholika z towarzystwem pijących w dużym stopniu prowokuje i to że nie napije się w tym momencie to nie znaczy że nie "nadrobi" tego później i nawet w samotności,co jest już najgorszą formą picia bo zupełnie poza kontrolą.Przerabiałem to osobiście.
Teraz a dokładnie 10bm mam umówioną wizytę u mojej Pani Doktor Psychiatry i konkretnie żeby ewentualnie zastosowała mi kurację środkiem Campral który podobno zmniejsza chęć wypicia alkoholu,chyba działa to podobnie jak preparaty np.na odchudzanie czyli zmniejsza tzw.łaknienie bo jednak nadal mam chwile kiedy "baaardzo chciałbym się schlać" Angry .Jest dosyć drogi bo 130 zł na miesiąc a trzeba stosować min 12 m-cy bez przerwy ale myślę że warto zainwestować w siebie.Po wizycie na pewno napiszę coś w\w temacie.
A z tego co piszesz wnioskuję że ten Twój Chłopak jednak chce coś z tym problemem zrobić,np zaproponował że będzie prowadził czyli warto mu pomóc.
Ja kiedyś jak zostałem sam ze swoim problemem 3x straciłem prawo jazdy -a teraz ??? nawet nie mam karty bankomatowej,żeby nie narobić biedy jakby mnie dopadł tzw.nawrót ale nie żałuję,bo warto powalczyć o siebie.
Teraz moja Kobietka napije się nieraz w mojej obecności ale troszkę trwało zanim się nauczyłem.Wam może też się udać bo podobnie jak z papierosami ,to że jedno pali nie znaczy że drugie też musi,ale łatwo nie jest,i jak przebywam w towarzystwie pijących to nieraz głupie myśli nachodzą.
05-02-2011 22:41
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Czy jest sens wiązać się z alkoholikiem?? ONA 2 8,418 23-04-2012 16:02
Ostatni post: agtagt
Sad Jak rozmawiać? poważna 2 6,563 30-12-2011 15:05
Ostatni post: poważna

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości