Aktualny czas: 28-03-2024, 15:02 Witaj! (LogowanieRejestracja)

Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mama dołączyła do pijącego taty_co rozbić?
Autor Wiadomość
córka Offline
Junior Member
**

Liczba postów: 3
Dołączył: Mar 2012
Reputacja: 0
Post: #1
Mama dołączyła do pijącego taty_co rozbić?
Witam wszystkich,
To moja pierwsza wizyta na tej stronie i na tym forum.
Jestem po wspólnym wyjeździe z rodzicami na krótki urlop...i jestem całkiem rozbita;
jestem osobą dorosłą, mam rodzinę (mąż, córka);
mój tato pił od zawsze; jest uzależniony od wielu lat; jego picie to nie staczanie się na dno ale regularne - teraz już codziennie spożywanie alkoholu; dobra pozycja zawodowa, dobre zarobki; od małego dziecka pamiętam jak nigdy nie było wiadomo czy wróci po pracy, "czy się zgubi"; pamiętam jak ledwo wchodził do domu, potem źle się czuł kilka dni i był spokój i znowu to samo; pamiętam jak mama walczyła z nim (bezskutecznie); obrażała się, etc.
To było z 25 lat temu; teraz tato jest codziennie podpity a jak to sygnalizuję zawsze słyszę, że przesadzam (mieszkam w innym mieście niż rodzice więc nie widzimy się na co dzień ale w rozmowie telefonicznej zawsze jestem w stanie rozpoznać czy już wypił);
od jakiegoś czasu (teraz zastanawiałam się i myślę, że tak od 2-3 lat...) z tyłu głowy miałam spostrzeżenie, że już się nie złości na niego, nie zrzędzi, a nawet sama proponuje;
zauważyłam, że nasze odwiedziny u nich to weekendowe wieczorne drinki, wino do obiadu, etc; generalnie alkohol zaczyna być wszechobecny a mama z przyzwoleniem, wręcz zachęcająca...
wczoraj wróciliśmy z 5 dniowego wyjazdu z rodzicami w góry; mieli wypocząć bo kilka lat ze względu na opiekę nad ojcem mamy wyjazd był niemożliwy; miałam ich 24h na dobę; a więc alkohol od rana (małe piwo, nerwowe poszukiwanie otwieracza)l; w kolejny dzień już kupione piwo w puszce żeby nie było kłopotu; na moją uwagę do mamy, że od rana nie musi szukać otwieracza agresywna odpowiedź; po chwili niezapowiedziane wejście do ich pokoju (zapukałam) i żałosne chowanie szklaneczek z whisky pod stołem; mama sięgnęła dna w moim odczuciu jak nogą przesuwała szklankę pod stołem żeby ukryć;
nie wiem od czego zacząć; boję się, że z każdym miesiącem będzie coraz gorzej; to ona zawsze była ostoją w rodzinie a teraz widzę, że pije...

od czego zacząć?
19-03-2012 14:55
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
córka Offline
Junior Member
**

Liczba postów: 3
Dołączył: Mar 2012
Reputacja: 0
Post: #2
RE: Mama dołączyła do pijącego taty_co rozbić?
uczciwie przyznam, że nie myślałam; myślałam o nich a właściwie o mamie; tato popija od zawsze i jakoś tak mam zakodowane, że tak jest i już; ale ona...znalazłam już w moim mieście ośrodek i zadzwonię tam i sie umówię na spotkanie;
przez chwilę miałam pomysł żeby im otwarcie powiedzieć co widzę i co uważam i np. postawić na szali spotkania z ich jedyną wnuczką (moją córką) pt. dopóki nie zaczniecie z tym walczyć nie zobaczycie jej...ale nie mam odwagi...tchórz ze mnie i tyle...
koszmar jakiś...
19-03-2012 15:38
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
córka Offline
Junior Member
**

Liczba postów: 3
Dołączył: Mar 2012
Reputacja: 0
Post: #3
RE: Mama dołączyła do pijącego taty_co rozbić?
nie byłabym w stanie sprawdzić, zresztą co za problem dwa dni być "w pionie" a kolejne tyg pić...
pójdę;
bo nawet nie mam odwagi porozmawiać, oczywiście wpdłam na pomysł telefonu lub maila...
19-03-2012 15:57
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
dor-syk@wp.pl Offline
Junior Member
**

Liczba postów: 1
Dołączył: Aug 2012
Reputacja: 0
Post: #4
RE: Mama dołączyła do pijącego taty_co rozbić?
hej!Ja mam bardzo podobny problem. mam swoją rodzinę a żyje życiem swoich rodziców. kompletna bezsilność i bezradność
30-08-2012 15:41
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  pijąca-niepijąca mama asda 1 4,512 08-07-2013 20:52
Ostatni post: Rychu

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości