Aktualny czas: 18-04-2024, 07:44 Witaj! (LogowanieRejestracja)

Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nie umiem mówić
Autor Wiadomość
mały_miś Offline
Junior Member
**

Liczba postów: 3
Dołączył: Sep 2012
Reputacja: 0
Post: #1
Nie umiem mówić
Wczoraj przyszła mi do głowy jedna metafora.

Całe życie nie mówiłem o sobie i swoich problemach, uczuciach i emocjach i wydawało mi się to okej. Teraz wiem, że jest to jedna z cech DDA, z którą trzeba walczyć. Czuję się jak niemowlę, które zaczyna coś mówić, ale nikt mnie nie rozumie. Żona musi się domyślać o co mi chodzi. Takie coś doprowadza mnie do złości. Jestem zły sam na siebie, że nie umiem mówić. Boję się, że źle mnie zrozumie, nie będę potrafił tego odkręcić i wyniknie niepotrzebna kłótnia z tego.

Mieliście taki etap w swojej terapii??

Pozdrawiam Was kochani!!
22-09-2012 10:56
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
MarKu
Unregistered

 
Post: #2
RE: Nie umiem mówić
(22-09-2012 10:56)mały_miś napisał(a):  Całe życie nie mówiłem o sobie i swoich problemach, uczuciach i emocjach i wydawało mi się to okej. Teraz wiem, że jest to jedna z cech DDA

Hmmm, ja często tak robię. Jestem DDA?
05-10-2012 21:06
Odpowiedz cytując ten post
Duzy Mis Offline
Junior Member
**

Liczba postów: 10
Dołączył: Feb 2013
Reputacja: 0
Post: #3
RE: Nie umiem mówić
Ja tez nie umiem mowic. Ucze sie . Ciezko mi idzie. Jestem na etapie ze musze sie komus wygadac ,poniewaz przelewa mi sie moja czarka .
Doskonale Cie rozumiem maly_misiu
16-02-2013 16:56
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Duzy Mis Offline
Junior Member
**

Liczba postów: 10
Dołączył: Feb 2013
Reputacja: 0
Post: #4
RE: Nie umiem mówić
Dzieki Smile
zobaczymy
Pewnie w miare potrzeby bede pisac.
17-02-2013 12:13
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
queen Offline
Junior Member
**

Liczba postów: 19
Dołączył: Aug 2013
Reputacja: 0
Post: #5
RE: Nie umiem mówić
Tak, zawsze można się wygadać na forum. Mi bardzo to pomaga.

Bo tutaj jest jak jest, po prostu.
02-09-2013 15:01
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
popo14 Offline
Junior Member
**

Liczba postów: 5
Dołączył: Sep 2013
Reputacja: 0
Post: #6
RE: Nie umiem mówić
Oj, znany temat. Ja zawsze miałem problemy z tym mówieniem i wypowiadaniem się publicznie. Od czasu, gdy uczęszczam na mitingi organizowane w internecie i chodzę w realu na grupę wsparcia, udało mi się to zwalczyć i mam luz. A tak długo mi to przeszkadzało..

http://ddawsieci.blog.onet.pl/
09-09-2013 18:19
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
sisterg Offline
Junior Member
**

Liczba postów: 4
Dołączył: Sep 2013
Reputacja: 0
Post: #7
RE: Nie umiem mówić
Witam serdecznie jestem tu nowa znalazłam to forum przypadkowo,jestem DDD od pół roku uczęszczam na terapie indywidualną.Dziś terapeutka wyszła z propozycją terapii grupowej,mam milion myśli,boje się...nigdy nie mówiłam nikomu o sobie o swoich problemach,zawsze wszystko trzymałam w sobie,moje problemy moja sprawa i nic nikomu do tego.Ogromnym krokiem było to iz udałam się do ośrodka w swoim mieście i podjęłam się terapii,zanim zaczęłam mówić o sobie minęło sporo czasu,nie mogłam się przełamać,to było jak wyburzanie ogromnego muru który przez lata urusł do niewyobrażalej wysokości oraz grubości.Teraz kiedy mam podjąć decyzję o terapii grupowej wpadam w panikę-na samą myśl o takiej formie,że będę musiała po raz kolejny mówić o sobie i to nie jednej osobie lecz kilku...Proszę powiedzcie mi jak wygląda taka terapia grupowa i czy mój strach jest słuszny czy bezpodstawny...
10-09-2013 22:43
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
sisterg Offline
Junior Member
**

Liczba postów: 4
Dołączył: Sep 2013
Reputacja: 0
Post: #8
RE: Nie umiem mówić
Dziękuję Smile Michu Twoja odpowiedź troszkę mnie podniosła na duchu Smile
Mam prawie miesiąc na zdecydowanie się na terapię grupową,moja terapeutka wyjechała na urlop,spotkanie z nią dopiero 8 października.Nie naciska na mnie z podjęciem decyzji,ona tylko wyszła z propozycją,ponieważ wróciłam do punktu wyjścia.Grupa rusza od listopada,terapia trwa 9miesięcy.
Cieszę się,że natrafiłam na to forum... Smile
Pozdrawiam.
11-09-2013 10:48
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
Brick Jak się nie bać zachować asertywnie? muffka 1 5,055 28-12-2011 01:59
Ostatni post: muffka

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości