Aktualny czas: 19-04-2024, 15:49 Witaj! (LogowanieRejestracja)

Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 2 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rozpoznawanie własnych emocji, uczuć
Autor Wiadomość
Alex Offline
Senior Member
****

Liczba postów: 285
Dołączył: Mar 2011
Reputacja: 0
Post: #131
RE: Rozpoznawanie własnych emocji, uczuć
Cieszę się ogromnie Big Grin i witam serdecznie Członkinię. Przypominam, że pierwsze zgrupowanie drużyny jest w niedzielę Smile Będę trzymała kciuki za to żeby udało Ci się uzbierać jakiś materiał do analizy Smile

Normalnie czasami myślę, że moja emocjonalność jest jak walizka z drugim dnem. Otwieram sobie tą walizkę, wyciągam, wyciągam i w końcu stwierdzam: pusto, wszystko wyjęłam. Ale jak tak dalej idę sobie z tą walizką, to dochodzę w którymś momencie do wniosku, że coś ciężko mi się z nią idzie i ciąży mi ona niewspółmiernie do zawartości... I trzeba się wtedy zatrzymać i ponownie ją przeszukać. Grzebię, męczę się, próbuje po omacku wyczuć co tam jest, zgadnąć, a jak w końcu uda mi się dokopać do tego, co na drugim dnie, to okazuje się, że tam wielgachne kamienie, kupa złomu i jakieś powojenne niewypały hehe.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 21-06-2011 23:12 przez Alex.)
21-06-2011 23:11
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
mycha88 Offline
Member
***

Liczba postów: 239
Dołączył: Mar 2011
Reputacja: 0
Post: #132
RE: Rozpoznawanie własnych emocji, uczuć
Hahaha, Alex, genialna metafora Big Grin
To ja już wiem, czemu mnie ciągle plecy bolą -bo ja swoje emocje noszę w ogromnym plecaku Big Grin również z drugim dnem Wink
Oki, dzisiaj wtorek to zaraz przed snem zapiszę pierwsze notki w dzienniczku a w niedzielę zgrupowanie Big Grin
Dodam jeszcze, że dzisiaj rozpoznałam strach, a zaraz potem uczucie wsparcia i bliskości ze strony obecnej przy mnie osoby Smile

"Na półkę z napisem >>złudzenia<< nerwowo zerkają me sny"
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 21-06-2011 23:27 przez mycha88.)
21-06-2011 23:18
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Alex Offline
Senior Member
****

Liczba postów: 285
Dołączył: Mar 2011
Reputacja: 0
Post: #133
RE: Rozpoznawanie własnych emocji, uczuć
No ja też mam problemy z kręgosłupem. Michu również narzekała na ból pleców. Pora wyłożyć te otwarte walizy na stół i wreszcie nauczyć się rozpakowywać je dokładnie, bo garba dostaniemy w końcu. Wierzę, że nasza dzienniczkowa drużyna poradzi sobie z tym wyzwaniem i niczym saperzy będziemy już wkrótce rozbrajać wszystkie bomby zamiast dźwigać niewypały Wink

Mycha, Ty to dzisiaj chyba zapiszesz kilka stron Tongue Ale cicho, sza, ja nic nie mówiłam Big Grin
(21-06-2011 23:18)mycha88 napisał(a):  Dodam jeszcze, że dzisiaj rozpoznałam strach, a zaraz potem uczucie wsparcia i bliskości ze strony obecnej przy mnie osoby Smile

Ja myślę, że było coś jeszcze Tongue, ale nie będę Ci podpowiadać Wink
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 21-06-2011 23:50 przez Alex.)
21-06-2011 23:30
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
mycha88 Offline
Member
***

Liczba postów: 239
Dołączył: Mar 2011
Reputacja: 0
Post: #134
RE: Rozpoznawanie własnych emocji, uczuć
(22-06-2011 03:05)Michu napisał(a):  Jesli chodzi o zeszyt to nie umiem. Hahaha. No na serio, nie wiem jak to robić, jakieś głupoty mi wychodzą. Sad

Próbuj Michu, nie ważne, co Ci tam wyjdzie, czy będą to (jak to nazwałaś) "głupoty". Może z nich wyjść jednak coś dobrego na przyszłość, jakaś wartość i pomoc Smile
Przyznam, że ja też nie wiem, czy dobrze to pojęłam i czy prawidłowo wypisuję ten dzienniczek, ale staram się, chociaż wczoraj siedziałam nad tym i mimo, że przypominałam sobie sytuacje z dnia, to niektórych odczuć nie umiałam nazwać słownie. Musiałam się długo zastanawiać. No ale coś tam popisałam Wink

"Na półkę z napisem >>złudzenia<< nerwowo zerkają me sny"
22-06-2011 10:09
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Alex Offline
Senior Member
****

Liczba postów: 285
Dołączył: Mar 2011
Reputacja: 0
Post: #135
RE: Rozpoznawanie własnych emocji, uczuć
Dziewczyny, z tym bólem pleców, to pisałam pół żartem i nieco nagięłam fakty Tongue bo niekoniecznie jest tak, że boli od nierozpoznanych emocji - to byłoby zbyt duże uproszczenie. Chociaż w moim przypadku ból kręgosłupa miał ścisły związek z silnym napięciem emocjonalnym w jakim żyłam. Relaksacja mi tu bardzo pomogła.

Michu, pisz sobie tam co zdołasz, a w niedzielę pomyślimy nad tym czy robisz to prawidłowo. Proponuję spotkać się tu w niedzielę o 21.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 23-06-2011 18:18 przez Alex.)
23-06-2011 13:41
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
mycha88 Offline
Member
***

Liczba postów: 239
Dołączył: Mar 2011
Reputacja: 0
Post: #136
RE: Rozpoznawanie własnych emocji, uczuć
(23-06-2011 13:41)Alex napisał(a):  Michu, pisz sobie tam co zdołasz, a w niedzielę pomyślimy nad tym czy robisz to prawidłowo. Proponuję spotkać się tu w niedzielę o 21.

Tak jest Michu, pisz to, co Ci się uda, a potem jakoś się nad tym zastanowimy.
Hmm, jeśli tylko mój biedny brzuszek, moje skołatane serce, moje zszargane nerwy oraz pogoda mi pozwolą, to na niedzielę wieczór akurat mam pewne plany i mam ogromne, szczere pragnienie, że uda się je zrealizować. Mam nadzieję, że nie będziecie mi miały tego za złe Blush

"Na półkę z napisem >>złudzenia<< nerwowo zerkają me sny"
23-06-2011 18:51
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Alex Offline
Senior Member
****

Liczba postów: 285
Dołączył: Mar 2011
Reputacja: 0
Post: #137
RE: Rozpoznawanie własnych emocji, uczuć
Ja niestety muszę odwołać całą akcję. Przepraszam dziewczyny za zamieszanie związane z tym wszystkim.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 24-06-2011 02:38 przez Alex.)
24-06-2011 02:37
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
mycha88 Offline
Member
***

Liczba postów: 239
Dołączył: Mar 2011
Reputacja: 0
Post: #138
RE: Rozpoznawanie własnych emocji, uczuć
Spokojnie, nic się nie stało, przełożymy to na inny raz Wink

"Na półkę z napisem >>złudzenia<< nerwowo zerkają me sny"
27-06-2011 02:24
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
mycha88 Offline
Member
***

Liczba postów: 239
Dołączył: Mar 2011
Reputacja: 0
Post: #139
RE: Rozpoznawanie własnych emocji, uczuć
No cóż, dzienniczek emocji nie wypalił również w moim przypadku. Chyba nie nadaję się do tego jednak. Spisuję sobie wydarzenia i przeżycia z dnia w zeszyciku, ale akurat taka forma opisywania "sytuacja - emocje, uczucia" zbyt mnie przerosła Confused

Ogólnie ostatnio mam straaaaszne, okrooopne wręcz wahania nastroju. Objawy mam w zasadzie podobne do tych, które występują w "dwubiegunie" z tą różnicą, że we wspomnianym zaburzeniu okresy manii i depresji występują naprzemiennie co kilka tygodni, a u mnie one się zmieniają czasem nawet co kilka/naście godzin Sad nie wiem, co robić, nie umiem sobie z tym poradzić.Huh

"Na półkę z napisem >>złudzenia<< nerwowo zerkają me sny"
05-07-2011 09:56
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Ataki paniki-brak ujścia emocji-wpływ na ciało Kaja 1 5,577 13-03-2012 22:07
Ostatni post: Kaja
Heart Jak sobie radzić ze złością [split] Rozpoznawanie własnych emocji, uczuć Alex 19 23,502 16-06-2011 21:35
Ostatni post: romanj522

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości