Aktualny czas: 22-05-2019, 03:11 Witaj! (LogowanieRejestracja)

Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
sposoby leczenia
Autor Wiadomość
asda Offline
Junior Member
**

Liczba postów: 2
Reputacja: 0
sposoby leczenia
Witam,

Wiem, iż w ramach NFZ funkcjonują takie poradnie, gdzie leczy się alkoholizm. Jakie to dokładnie są formy leczenia i jak to wygląda? Chodzi mi o te spotkania AA (czyli te tzw. meetingi, co siedzi się w kółeczku- tak?), czy jest też np. leczenie indywidualne sam na sam z terapeutą, znalazłam jeszcze info o dziennych oddziałach terapii... Jak to wszystko wygląda i od czego zacząć na samym początku w przypadku zaawaansowanego już alkoholizmu?
07-07-2013 12:06
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Michu Offline
Administrator

Liczba postów: 981
Reputacja: 0
RE: sposoby leczenia
Meetingi AA to jest tylko forma wsparcia, a nie leczenia. To nie jest terapia. Na takich spotkaniach nie ma terapeuty i nie mają one na celu leczenia lecz wspieranie w leczeniu. Wspierają są tam ludzie z podobnymi problemami, są tam różne zasady których trzeba przestrzegać, można rozmawiać o problemie i próbować poradzić sobie stosując 12 kroków, ale to nie jest to samo co terapia i powtórzę, że nie ma tam terapeuty.
A jeśli chodzi o profesjonalną pomoc, to jest nią właśnie terapia. Terapia może być grupowa albo indywidualna. Z tego co wiem najlepsze rezultaty uzyskuje się w terapii grupowej ale ta indywidualna też jest bardzo dobra, zresztą jeśli alkoholik naprawdę chce się leczyć, to każda forma terapii będzie dobra.
Na terapię można pójść zawsze, niezależnie od "zaawansowania alkoholizmu". Przeważnie najpierw pierwsza rozmowa jest sam na sam z terapeutą i potem to on nas kieruje albo na terapię grupową albo na indywidualną. Terapeuci zawsze nastawieni sa na pomoc, więc nie ma sie czego obawiać, są to przyjaźni ludzie. Smile

Mój blog o wychodzeniu z choroby:
http://www.nerwicowo.blogspot.com
07-07-2013 16:10
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz