Aktualny czas: 28-03-2024, 10:48 Witaj! (LogowanieRejestracja)

Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Sposoby wychodzenia z nałogu
Autor Wiadomość
aleksander Offline
Junior Member
**

Liczba postów: 7
Dołączył: Nov 2012
Reputacja: 0
Post: #1
Sposoby wychodzenia z nałogu
Znalazłem właśnie ciekawą wiadomość, która może kogoś z forumowiczów zainteresuje: http://www.rmf24.pl/nauka/news-komputer-...nId,717337

Zastanawiam się od dłuższego czasu nad tym, jakie są sposoby radzenia sobie z alkoholizmem?

Znajomy alkoholik (trzeźwy od lat) twierdzi, że metodą 'na uparciucha' nie da się wyjść z nałogu. Szczerze mówiąc, właśnie na tym etapie jestem.

Znam jeszcze takie sposoby jak psychoterapia (grupowa, indywidualna), AA, hipnoza, metoda Allena Carra. Coś jeszcze? Które z tych metod są dobre, a które przereklamowane? Nie chciałbym wyważać otwartych drzwi. Być może ktoś mi odpowie. Dzięki.
27-11-2012 20:12
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
aleksander Offline
Junior Member
**

Liczba postów: 7
Dołączył: Nov 2012
Reputacja: 0
Post: #2
RE: Sposoby wychodzenia z nałogu
Rozumiem. Dziękuję. Troszkę się zraziłem do terapii, i teraz szukam alternatyw.
29-11-2012 12:03
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
aleksander Offline
Junior Member
**

Liczba postów: 7
Dołączył: Nov 2012
Reputacja: 0
Post: #3
RE: Sposoby wychodzenia z nałogu
Tak, ja chyba dojrzewam do tego.

Zostawiam sobie terapie jako ostatnią deskę ratunku, i ciągle mam nadzieję, że uda mi się wypracować w sobie dobrze skuteczny system motywacji. Na razie nie zawsze on działa (jednak czasem tak!), ale to jest droga dwukierunkowa. Jeden kierunek to postępujące uzależnienie, a drugi to coraz większa motywacja i lepsze sposoby nagradzania abstynencji. Nie wiem, może to ślepa uliczka, ale ja ją traktuję jako swoją drogę.
30-11-2012 08:00
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
dammek Offline
Junior Member
**

Liczba postów: 2
Dołączył: Feb 2013
Reputacja: 0
Post: #4
RE: Sposoby wychodzenia z nałogu
http://alkospowiedz.uchwycone-chwile.pl/

Witam i zapraszam do mnie. Ja w ten sposób sobie pomagam.
Może pomoże to komuś uzyskać jedność duszy z umysłem.
Pozdrawiam Smile
28-02-2013 10:10
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
aleksander Offline
Junior Member
**

Liczba postów: 7
Dołączył: Nov 2012
Reputacja: 0
Post: #5
RE: Sposoby wychodzenia z nałogu
(28-02-2013 10:10)dammek napisał(a):  http://alkospowiedz.uchwycone-chwile.pl/

Witam i zapraszam do mnie. Ja w ten sposób sobie pomagam.
Może pomoże to komuś uzyskać jedność duszy z umysłem.
Pozdrawiam Smile

Dammek, fajny pomysł z tym blogiem! Będę czytał. Też myślałem o blogu, ale ostatecznie ograniczyłem swoje przemyślenia do prywatnego dzienniczka. Każdy sposób jest dobry, jeśli działa. Smile
05-06-2013 15:11
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
piotrek12 Offline
Junior Member
**

Liczba postów: 2
Dołączył: Oct 2013
Reputacja: 0
Post: #6
RE: Sposoby wychodzenia z nałogu
(27-11-2012 20:12)aleksander napisał(a):  Znalazłem właśnie ciekawą wiadomość, która może kogoś z forumowiczów zainteresuje: http://www.rmf24.pl/nauka/news-komputer-...nId,717337

Zastanawiam się od dłuższego czasu nad tym, jakie są sposoby radzenia sobie z alkoholizmem?

Znajomy alkoholik (trzeźwy od lat) twierdzi, że metodą 'na uparciucha' nie da się wyjść z nałogu. Szczerze mówiąc, właśnie na tym etapie jestem.

Znam jeszcze takie sposoby jak psychoterapia (grupowa, indywidualna), AA, hipnoza, metoda Allena Carra. Coś jeszcze? Które z tych metod są dobre, a które przereklamowane? Nie chciałbym wyważać otwartych drzwi. Być może ktoś mi odpowie. Dzięki.


(27-11-2012 20:12)aleksander napisał(a):  Znalazłem właśnie ciekawą wiadomość, która może kogoś z forumowiczów zainteresuje: http://www.rmf24.pl/nauka/news-komputer-...nId,717337

Zastanawiam się od dłuższego czasu nad tym, jakie są sposoby radzenia sobie z alkoholizmem?

Znajomy alkoholik (trzeźwy od lat) twierdzi, że metodą 'na uparciucha' nie da się wyjść z nałogu. Szczerze mówiąc, właśnie na tym etapie jestem.

Znam jeszcze takie sposoby jak psychoterapia (grupowa, indywidualna), AA, hipnoza, metoda Allena Carra. Coś jeszcze? Które z tych metod są dobre, a które przereklamowane? Nie chciałbym wyważać otwartych drzwi. Być może ktoś mi odpowie. Dzięki.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 21-10-2013 21:28 przez piotrek12.)
21-10-2013 21:27
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
piotrek12 Offline
Junior Member
**

Liczba postów: 2
Dołączył: Oct 2013
Reputacja: 0
Post: #7
RE: Sposoby wychodzenia z nałogu
POmyliło mi sie troche. Mam problem z alkoholem , nie moge przestac . Szukam pomocy.
22-10-2013 12:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  sposoby leczenia asda 0 3,859 07-07-2013 12:06
Ostatni post: asda

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości