Aktualny czas: 28-03-2024, 10:52 Witaj! (LogowanieRejestracja)

Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Witam:)
Autor Wiadomość
Margerytka Offline
Junior Member
**

Liczba postów: 17
Dołączył: Jul 2011
Reputacja: 0
Post: #1
Witam:)
Od paru dni czytałam to forum, w końcu założyłam sobie konto.
Coś o mnie?
Jestem DDA, mój ojciec pił, w pewnym momencie mama postawiła mu ultimatum: albo rodzina albo picie. Wybrał rodzinę, co nie znaczy, że problemy się skończyły, bo nie potrafiła mu przestać tego wypominać. Kilka lat później, kiedy byłam na pierwszym roku studiów, mama dowiedziała się, że jest chora na raka. Rok później umarła. Dopiero teraz, po trzech latach od jej śmierci, dochodzę do siebie. Tata dalej nie pije, ale kontakt mamy marny.
Szukałam różnych dróg, żeby znaleźć pomoc, przez 1,5 roku chodziłam na indywidualną terapię DDA, z której zrezygnowałam bo zdecydowanie czegoś innego szukałam. Później skończyłam inną terapię, która baaaaardzo mi pomogła... tyle że no właśnie, chyba nie do końca. Dużym wsparciem są dla mnie przyjaciele, wśród których jest też kilka osób podobnie jak ja, DDA, często po lub w trakcie terapii. Poza tym czytam jak maniak książki z dziedziny psychologii (nieprzypadkowo, jeden z moich przyjaciół, zagłębiony w tematyce mi je często podsuwa)
Za to jest jeszcze coś... W maju dwa lata temu związałam się z chłopakiem, który miał problemy z alkoholem. Byliśmy razem miesiąc, to ja zerwałam. Przez jakiś czas byłam sama, kiedy spotkałam mojego obecnego chlopaka. Sympatyczny, miły, inteligentny i tak dalej... blablabla. Po jakimś czasie zorientowałam się, że alkohol to dla niego rozwiązanie problemów. Mimo to, jesteśmy razem już 1,5 roku ponad i po raz pierwszy chyba aż tak poważnie mam ochotę odejść. Jest o tyle trudno, że mieszkamy razem. Myślę, że ciągle jeszcze mam coś do zrozumienia, że albo jeszcze jestem współuzależniona, albo mi blisko: niby widzę to, co złe, a ciągle się łudzę, wiem jak mogę sprawić, żebym poczuła się lepiej,a nie robię tego, tkwię...

Eh, to sobie pomarudziłamSad

Pozdrawiam Was ciepło,

Margerytka
02-07-2011 10:10
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
mycha88 Offline
Member
***

Liczba postów: 239
Dołączył: Mar 2011
Reputacja: 0
Post: #2
RE: Witam:)
Witam Cię również serdecznie i zapraszam do pisania postów. Chciałam też Ci powiedzieć, że sposób w jaki opisałaś swoją historię bardzo mi się spodobał, tzn. hmm nie wiem jak to ująć, cho mi o to, że ujęłaś to tak "ładnie literacko", stylistycznie (uwielbiałam w szkole język polski i chyba dlatego zwracam na to uwagę Wink ).

"Na półkę z napisem >>złudzenia<< nerwowo zerkają me sny"
05-07-2011 09:32
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Margerytka Offline
Junior Member
**

Liczba postów: 17
Dołączył: Jul 2011
Reputacja: 0
Post: #3
RE: Witam:)
Dzięki Smile Miło mi to słyszeć.

Lubię pisać, sprawia mi to przyjemność Smile Czasem słyszę, że fajnie mi to wychodzi, dlatego od niedawna nie piszę "do szuflady" Wink (tylko napisałam coś dłuższego i wysłałam do kilku wydawnictw Smile

Swoją drogą, studiuję polonistykę (jeszcze) Smile
05-07-2011 11:29
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Elżbieta Kalinowska Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 154
Dołączył: Jan 2011
Reputacja: 0
Post: #4
RE: Witam:)
Bardzo cieszę się z Twojej obecności na tym forum i mam nadzieję, że znajdziesz tu czego Ci potrzeba :-)

Zobacz jak przestać kręcić się w kółko i zacząć szukać rozwiązań. KLIKNIJ >>>
05-07-2011 20:16
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  WITAM! bwalaszczyk 0 3,539 16-10-2018 10:14
Ostatni post: bwalaszczyk
  Witam Frank 0 2,750 18-06-2016 10:07
Ostatni post: Frank

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości