Aktualny czas: 20-04-2024, 11:44 Witaj! (LogowanieRejestracja)

Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Witam forumowiczów
Autor Wiadomość
aleksander Offline
Junior Member
**

Liczba postów: 7
Dołączył: Nov 2012
Reputacja: 0
Post: #1
Witam forumowiczów
Dzień dobry! Właśnie się zarejestrowałem na tym forum, i chcę się przywitać. Jest to mój pierwszy tutaj post.

Naprawdę mam na imię Aleksander. Na avatarze jest moje prawdziwe zdjęcie. Cóż, jestem alkoholikiem. Szperałem po sieci w poszukiwaniu jakiegoś ośrodka, w którym leczą alkoholizm, i tak trafiłem tutaj.

Dwa lata temu próbowałem chodzić na terapię, ale nie wytrzymałem psychicznie. Okazało się to za trudne. Nie umiem mówić o swoich problemach, innych alkoholików nie lubię, i w ogóle chyba boję się ludzi. Próbowałem AA, ale tam ciągle się modlą i odwołują do Boga, a ja jestem ateistą, więc nie przemawia to do mnie. A mój problem dalej jest, nie znika, i w zasadzie się rozrasta. Jestem bezradny wobec niego.

Nie wiem jak to będzie. Stwierdziłem, że poprzyglądam się temu forum. Może coś z tego wyniknie.
17-11-2012 18:46
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
aleksander Offline
Junior Member
**

Liczba postów: 7
Dołączył: Nov 2012
Reputacja: 0
Post: #2
RE: Witam forumowiczów
(18-11-2012 01:53)Michu napisał(a):  Witaj na forum Smile nie musisz tylko się przyglądać, możesz też rozmawiać. Smile

No, tak. Smile Jednak na razie będę raczej małomówny.
19-11-2012 14:46
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
piotrek1983 Offline
Junior Member
**

Liczba postów: 2
Dołączył: Jan 2013
Reputacja: 0
Post: #3
RE: Witam forumowiczów
Witaj Aleksander, podzielę się z Tobą doświadczeniem z mojej przeszłości jak ja powracałem do zdrowia. Otóż moje trzeźwienie nie zaczynało się od poszukiwania forum o leczenie alkoholizmu. Najpierw udałem się do psychologa, który utwierdził mnie w przekonaniu iż jestem alkoholikiem. po kilku wizytach nabrałem trochę pewności siebie i zostałem skierowany właśnie na grupę AA. Widzę, że masz taki niesmak do grupy AA bo tam ciągle o Bogu. Tak naprawdę rozmawia się tam o Sile Wyższej, która to pomoże nam wyjść ze szpon nałogu. Tego Boga możesz wyobrazić sobie sam i tego się trzymać. W AA nie ma podziału na religie, tam może przyjść każdy kto ma problem z piciem bez względu na wyznawaną wiarę. Jeśli chodzi o forum to to tylko taki dodatek do terapii. Naprawdę warto uwierzyć w to że jest taka Siła , która pomoże nam w wyzdrowieniu.
Oczywiście ja do niczego Cię nie zmuszam, to Twoje życie.
Życzę Ci wytrwałości i cierpliwości w dążeniu do celu.
Jeśli masz jakieś pytania, to chętnie odpowiem w miarę moich możliwości.
Pozdrawiam Piotr
06-01-2013 16:48
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
aleksander Offline
Junior Member
**

Liczba postów: 7
Dołączył: Nov 2012
Reputacja: 0
Post: #4
RE: Witam forumowiczów
Piotrek, dziękuję za wypowiedź. Od mojego ostatniego logowania na tym forum sporo się zmieniło – także w moim stosunku do AA. Przede wszystkim podjąłem terapię. Wiele się dowiedziałem, i myślę teraz, że AA jest dobrym pomysłem, tylko do niego trzeba dojrzeć. Pozdrawiam serdecznie!
16-05-2013 09:52
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
aska2520 Offline
Member
***

Liczba postów: 88
Dołączył: Feb 2011
Reputacja: 0
Post: #5
RE: Witam forumowiczów
Cześć Aleksander. Przede wszystkim także witam i mam nadzieję, ze Ci się uda wygrać walkę. Trzymam kciuki i pozdrawiam.
22-05-2013 21:36
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  WITAM! bwalaszczyk 0 3,575 16-10-2018 10:14
Ostatni post: bwalaszczyk
  Witam Frank 0 2,761 18-06-2016 10:07
Ostatni post: Frank

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości