Aktualny czas: 22-05-2019, 03:26 Witaj! (LogowanieRejestracja)

Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wspomnienia
Autor Wiadomość
Michu Offline
Administrator

Liczba postów: 981
Reputacja: 0
RE: Wspomnienia
(23-05-2011 21:37)mycha88 napisał(a):  Bardzo ciężko mi słuchać takich słów, komplementów itp. Ciężko jest mi w nie uwierzyć. Nie jestem masochistką i nie chodzi o to, żeby mnie ktoś poniżał, ale tak ciężko uwierzyć w to, że coś może być ze mną dobrze.

Mam identycznie.
Hmmm, mam w sobie takie przekonaie, że jestem zła. Myślę sobie "tak, tak, fajnie to i fajnie tamto, ale tak naprawdę gdzieś głęboko jestem złą osobą". Nie wiem kiedy i skąd mi się to wzięło, ale często właśnie łapię się na takim myśleniu. Bardzo często zarzucam sobie różne rzeczy: że nie skończyłam studiów, że za słabo opiekowałam się babcią, że nie mam pracy, że mogłam lepiej posprzątać, że mogłam to i tamto. Są setki takich rzeczy. Kiedy rozmawiam o tym z mężem on wiecznie i ciągle w kółko powtarza to samo:" Jakbyś mogła, to byś to zrobiła, skoro nie zrobiłaś to znaczy, że nie mogłaś". Kiedyś się nad tym zastanowiłam, i okazało się, że jak zaczynałam przypominać sobie różne sytuacje, to wyszło mi, że naprawdę nie mogłam skończyć szkoły, nie mogłam się lepiej zająć babcią, bo i tak robiłam wszystko co mogłam. Wychodziło mi, że nie byłam leniem ani ignorantką, zawsze się starałam i robiłam co mogłam. Myślę, że w tych Mariuszowych słowach jest cała prawda. Pomyślcie też tak o sobie. Wink Mi pomaga takie myślenie.

Mój blog o wychodzeniu z choroby:
http://www.nerwicowo.blogspot.com
23-05-2011 21:53
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
mycha88 Offline
Senior Member

Liczba postów: 461
Dobrze, że masz kogoś, kto pomaga Ci to tak dobrze sobie uświadomić Smile eh, trudne to, trudne...

"Na półkę z napisem >>złudzenia<< nerwowo zerkają me sny"
23-05-2011 21:59
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
alter_ego Offline
Junior Member
**

Liczba postów: 2
Siedzę, czytam, ryczę i chyba nie mam nawet siły teraz pisać.
Ale ciesze się, że Was znalazłam...
12-06-2011 18:01
mycha88 Offline
Senior Member

Liczba postów: 461
(12-06-2011 18:01)alter_ego napisał(a):  Siedzę, czytam, ryczę i chyba nie mam nawet siły teraz pisać.
Ale ciesze się, że Was znalazłam...

Ja też się cieszę, że trafiłaś na to forum, bo na pewno uda Ci się znaleźć tu wiele pomocnych informacji. Kiedy już pozbierasz się troszeczkę i będziesz miała siłę, napisz coś jeszcze, czy udało Ci się znaleźć w UK jakąś pomoc, co u Ciebie - postaramy się pomóc.

"Na półkę z napisem >>złudzenia<< nerwowo zerkają me sny"
13-06-2011 20:00
klaudia22ck Offline
Junior Member
**

Liczba postów: 4
Wspomnienie jest to jedna droga prowadząca do DDA w mojej przeszłości widzę mojego ukochanego ojca w rowie ,pijanego , siebie samą starającą się scalić rodzinę i myśl "nigdy taka nie będę "
26-01-2014 22:01
Michu Offline
Administrator

Wspomnienia wcale nie są drogą do dda, bo jakby tak było to by wystarczyło nie wspominać i by dda znikało, a tak sie nie dzieje. Jedyna droga do dda to alkoholizm rodzica.

26-01-2014 23:19
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
queen Offline
Junior Member
**

Liczba postów: 25
Ja teraz chodzę na terapię, mam nadzieję że tez uda mi sie o wszystkim zapomniec. Bardzo bym chciała Smile wydaje mi sie ze jestem na dobrej drodze. oby Smile terapia wiele mi daje. w wolmedzie gdzie chodzę spotkałam dziewczynę w moim wieku po podobnych przejsciach, zakolegowałyśmy się i teraz często zdarza się nam gadać na fejsie Smile a powiedzcie czy wam też terapie pomogły czy sami sobie poradziliście ze złymi wspomnieniami???

Bo tutaj jest jak jest, po prostu.
17-02-2014 14:35
Michu Offline
Administrator

Ja tez na terapię chodzę i też mi dużo daje, ale ja nie chcę zapomnieć o przeszłości, tylko nauczyć się z nią żyć. Moim zdaniem nie da się zapomnieć, ale nauczyć się z tym żyć i zaakceptować się da.

17-02-2014 23:03
madzialenka Offline
Junior Member
**

Liczba postów: 7
Ma starszego brata, który też nie pamięta wielu rzeczy z dzieciństwa. Moim zdaniem to jest jego sposób na radzenie sobie z przeszłością. Czasami mu tego zazdroszczę. czasami bym wiele dała, ze by nie pamiętać tych obrazów....Sad
17-02-2015 13:46
Michu Offline
Administrator

Ja tez czasami siostrze zazdroszczę, że nie pamięta niektórych rzeczy, ale tak naprawdę nie wiem czy naprawdę nie pamięta, czy tylko tak mówi.

19-02-2015 00:22
Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości