Strona główna
prosze pomóżcie mi bo się rozpadam przez niego. - Wersja do druku

+- Strona główna (http://www.leczmy-alkoholizm.org/forum)
+-- Dział: Tematyczne (/Forum-tematyczne)
+--- Dział: Współuzależnienie (/Forum-wspoluzaleznienie)
+--- Wątek: prosze pomóżcie mi bo się rozpadam przez niego. (/Thread-prosze-pomozcie-mi-bo-sie-rozpadam-przez-niego)



prosze pomóżcie mi bo się rozpadam przez niego. - emi - 28-01-2012 22:28

Witam,
Dziś postanowiłam pierwszy raz poprosić o pomoc i rade. Mam wrażenie że jestem w zamkniętym kręgu ponieważ mój ojciec jest alkoholikiem, a sama całe życie marzyłam żeby mieć kiedyś normalną rodzinę. Ale co znaczy normalna jak to zrobić kiedy mój chłopak pije.. te ponad 3 lata temu sama do niego zagadałam wydawałoby się, że większe szczęście mnie nie mogło spotkać. Byłam tak zaślepiona że nie widziałam tych jego wyjść z kolegami i imprez. Oszukiwania co krok. Cały czas byłam wsparciem w jego ciężkich chwilach. Za to on odwdzięczał się tym samym piciem. Nadal go kocham ale jak wspominam to co mi robił to że jak kiedyś miałam studniówkę a on wypił przed nic mi nie mówiąc i potem załatwił się tak że od 22 bawiłam się sama. Po tym wydarzeniu rozstałam się z nim. A on wyobraźcie sobie mnie obwiniał że kazałam go zabrać do domu. Kiedy zrozumiał albo i nie wiele razy mnie przepraszał prosił obiecywał wkońcu się zgodziłam. Poszedł do nowej pracy. Byłam szczęśliwa że się zmieni a on co.. za każdym razem jak miał wolne i na popołudnie następnego dnia pił. Udawałam przed sobą że nic się nie dzieje aż do dnia kiedy zrozumiałam że on nie pije już kilku piw.Tylko sam siada i pije drinki..sam pił siedząc z mamą w domu a ona nic nie mówiła. Ostatnio stwierdził że ma problem około tygodnia temu powiedział że więcej nie będzie pił alkoholu bo mu na mnie zależy. I co.. dziś znów pił drinki, mało tego zarzekał się na Boga na wszystko że nie wypił nic a ja nacierałam wkońcu wiem kiedy pije. I co ja mam zrobić kocham go i nie wyobrażam życia bez niego ale jak mam mu pomóc? Jak mam pomóc kiedy on cały czas kłamie? Co kazać mu przysięgać czy iść na terapie? Błagam pomóżcie mi nakierujcie bo sama nie wiem co mam zrobić.


RE: prosze pomóżcie mi bo się rozpadam przez niego. - agtagt - 20-03-2012 18:58

Nasuwa mi się pytanie, co znaczy normalna rodzina i czy w takiej potrafiłabyś sie odnaleźć?