Aktualny czas: 28-03-2024, 23:22 Witaj! (LogowanieRejestracja)

Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pomoc dla babci, gdzie zacząć ?
Autor Wiadomość
bib Offline
Junior Member
**

Liczba postów: 1
Dołączył: Aug 2014
Reputacja: 0
Post: #1
Pomoc dla babci, gdzie zacząć ?
Witam,

Krótko opis sytacjii. Mam babcię która od dawien dawna lubila sobie wypić, ale było to (o ile tak w ogóle to można nazwać) "pod kontrola". Od jakiegos czasu jej stan zdrowia zaczal sie pogarszać, z miesiąca na miesiąc - gorzej (mówie o ogolnym stanie zdrowia - bóle stawów, otyłość, cukrzyca, brak ruchu, zmniejszająca się aktywnośc ruchowa do absolutnego minimum). Wczoraj moja mama gdy zaszła do babci, znalazła ja na podłodze, na której lezała podobno cały poprzedni dzień. Władzy w nogach - brak (wczesniej miała kłopoty z chodzeniem, musiała robić sobie co kilka metrów odpoczynki) Po wezwaniu pogotowia, o godzinie 22 miała nadal 1 promil we krwi (nie chce wiedziec ile w takim wypadku było wczesniej). Wszystkie wyniki badań + tomograf jest ok. Szpital nie chce jej przyjać na oddzial bo tak naparwdę nie ma podstaw do leczenia. Póki co babcia leży na oddziale psychiatrycznym. Dziś sie okaże, co dalej. Szpital stwierdził, że nie jest to oddział detoksykacji, ani rehabilitacji więc chcą ją wysłać do domu, bo miejsca brakuje, a chorych ludzi jest w kolejkach sporo. ( nie widzę tym nic dziwnego, bo chorych z nie własnej winy którzy czekają w kolejkach jest bardzo dużo) Dodatkowo dostaliśmy wytyczne, że jest szansa, że zajmie się tym prokuratura bo moja Mama nie zadbała wcześniej o jej dobro... (pomijam to ile czasu jej poswięca przez ostatnie lata i traci swojego zdrowia na użeranie się z 70letnią osobą, niczym z dzieckiem...)

Teraz moje pytanie: Jakie kroki możemy podjąć w celu leczenia babci, zakładając, że sama się zgodzi na odwyk, lub ją ubezwłasnowolnimy ? Jak wygląda sprawa przyjmowania na odwyk osób które wymagają pełnej opieki ponieważ nie są mobilne, i nie są w stanie wykonać wokół siebie żadnych czynności dnia codziennego ?


Proszę o jakiekolwiek wytyczne i wskazówki, ponieważ sam pracuję i mieszkam w mieście oddalonym o 100km, a życie zarówno ja, jak i moi rodzice mają jedno i nie dopuszczam do myśli, że mają je zmarnować na denerwowanie się, użeranie, i skakanie wokół kogoś po raz kolejny. Zarówno mnie jak i moją siostre już wychowali i przydałaby się im się chwila odpoczynku, a nie kolejne obowiązki, i marnowanie swojego czasu i zdrowia.

Pozdrawiam.
10-08-2014 08:34
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
Pomoc dla babci, gdzie zacząć ? - bib - 10-08-2014 08:34

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
Exclamation Prośba o pomoc w sprawie uzleżnionej matki córka. 1 2,522 26-05-2018 15:45
Ostatni post: córka.
  gdzie i jakiej pomocy szukać? karamba 5 8,753 02-11-2016 13:38
Ostatni post: donbartosz

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości