Aktualny czas: 17-05-2024, 04:32 Witaj! (LogowanieRejestracja)

Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rodzinny problem i niepokój o przyszłość
Autor Wiadomość
mycha88 Offline
Member
***

Liczba postów: 239
Dołączył: Mar 2011
Reputacja: 0
Post: #6
RE: Rodzinny problem i niepokój o przyszłość
(31-05-2011 16:27)oRMo napisał(a):  Moje relacje z ludźmi były bardzo sztuczne, bo pilnowałam się, kłamałam, robiłam wszystko, żeby myśleli, że żyję normalnie. Teraz to się zmieniło.

Rozumiem, ciężko jest uświadomić sobie, że Ty jako dziecko nie masz się czego wstydzić, bo to nie Ty pijesz i tracisz kontrolę. Jednak normalne funkcjonowanie w szkole i z rówieśnikami jest niestety zakłócone. Oczywiście, nie jestem za tym, żeby wszystkim opowiadać o rodzinnych awanturach, bo i tak większość ludzi nie zrozumie o co tak naprawdę chodzi, ale warto mieć jakąś bliską osobę, np. przyjaciółkę, kogoś zaufanego, z kim można porozmawiać o tym, co dzieje się w domu, wyżalić się, podzielić emocjami i nie tłumić wszystkiego w sobie. Jeśli nie masz takiej osoby, warto dzielić się przeżyciami np. na takim forum, jak to, gdzie można znaleźć pomoc, wsparcie i zrozumienie ludzi o podobnych problemach. Ważne też żeby pamiętać, że nie musisz kłamać i kryć swojej matki. Wiem, że to może być trudne, jednak wstydliwe i dołujące, ale takie ukrywanie alkoholika, to pomaganie mu w nałogu i odbieranie mu możliwości ponoszenia odpowiedzialności za swoje czyny i konsekwencji działań.

Cytat:Moi rodzice mieli swoje problemy, a ja byłam za mała żeby je zrozumieć, a teraz po prostu nie mam ochoty w to wnikać.

Uważam, że masz rację. To, co się być może kiedyś stało między rodzicami to ich sprawa i Ty nie musisz się tym zajmować, dowiadywać ani tym bardziej próbować to rozgryźć, czy rozwiązać.

Cytat:Piszę własny pamiętnik. Tam zapisuję wszystkie swoje pragnienia, marzenia itp. (...) Chciałabym wreszcie wyrwać się z domu i zacząć własne życie. (...) zdam maturę i jeżeli uda mi się dostać na moje wymarzone studia (indologia) to będę naprawdę szczęśliwa.

Myślę, że pisanie pamiętnika, to bardzo dobry pomysł. Ma się miejsce, w którym można wyrzucić z siebie wszystko, czego nie chcemy dłużej nosić. Można też przyjrzeć się minionym zdarzeniom, czy odczuwanym emocjom z perspektywy czasu i zastanowić się nad nimi już na spokojnie, wyciągnąć jakieś wnioski na przyszłość.
To wspaniale, że masz swoje cele i marzenia, do których dążysz. Życzę Ci bardzo, żebyś dostała się na swój wymarzony kierunek i mogła realizować się w tym, co Cię pasjonuje i co dawałoby Ci szczęście.
Pozdrawiam Cię serdecznie i zachęcam do dalszego dzielenia się swoimi doświadczeniami, czy problemami (ale także i osiągnięciami, radościami) z użytkownikami tego forum Smile

"Na półkę z napisem >>złudzenia<< nerwowo zerkają me sny"
31-05-2011 21:03
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: Rodzinny problem i niepokój o przyszłość - mycha88 - 31-05-2011 21:03

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
Bug Trudność w uzmysłowieniu uzależnionej osobie w rodzinie jaki problem ja dotknął. karolina 3 5,658 11-05-2011 20:09
Ostatni post: romanj522

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości