Aktualny czas: 02-05-2024, 11:52 Witaj! (LogowanieRejestracja)

Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
poradzcie co mam zrobic
Autor Wiadomość
romanj522 Offline
Member
***

Liczba postów: 151
Dołączył: Jan 2011
Reputacja: 0
Post: #5
RE: poradzcie co mam zrobic
(17-09-2011 20:49)smerfetka napisał(a):  Znam twoja sytuacje z autopsji. Moj partner niestety nadal pije (zdazyl juz stracic przez to kilka prac) ale tak samo sie to zaczynalo. To ze pije wcale nie oznacza ze mu na Tobie nie zalezy. On poprostu juz nie panuje nad piciem choc napewno jest przekonany ze panuje. Gdy wypije nie panuje nad soba choc pewnie by bardzo chcial i byc moze to wywoluje w nim ta agresje. Jesli chcesz mu pomoc musisz mu pozwolic ponosic konsekwencje jego picia czyli na przyklad gdy wypije i Cie zwyzywa to nie usprawiedliwiaj go tym ze byl nietrzezwy daj mu odczuc ze Cie zranil, nie tlumacz go przed znajomymi, gdy sie upije nie zajmuj sie nim niech sam sobie radzi nawet gdyby mial noc w robie spedzic. Staraj sie z nim rozmawiac i uswiadamiac ze nie panuje juz nad piciem i wiele przez nie traci (ale nie w formie pretensji a faktow np. "ostatnio gdy wypiles zrobiles to i to" ale spokojnym opanowanym glosem). Moze powinnas tez pomyslec o sobie i isc do jakies poradni jako osoba wspoluzalezniona
smerfetka ma 100% racji i to merytorycznej jak i psychologicznego oddziaływania na osobę uzależnioną ,mało tego ro jest wykonalne bo co jest najgorsze w kontakcie z osobą już nawet trzeźwą ale "pragnącą alkoholu" ????
jakakolwiek forma agresji ,pretensji cy niezadowolenia,pobudza alkoholika do ataku (znam to )i to działa w podświadomości .
SMERFETKA trafnie i krótko powiedziała " daj mu odczuc ze Cie zranił,"
to działa,ale nie jest to łatwa sztuka i niekiedy wymaga czasu jeśli trafisz na GRUBOSKÓRNEGO NOSOROŻCA więc czasem nie warto tracić życia no ale .....Smile mojej Kryni się udało i supcio jest już tyyyyyle lat Smile
08-10-2011 01:26
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
poradzcie co mam zrobic - gusia26.1 - 15-09-2011, 19:36
RE: poradzcie co mam zrobic - romanj522 - 08-10-2011 01:26

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości