Aktualny czas: 28-04-2024, 00:08 Witaj! (LogowanieRejestracja)

Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Związek z osobą uzależnioną.
Autor Wiadomość
Ania1506 Offline
Junior Member
**

Liczba postów: 9
Dołączył: Dec 2011
Reputacja: 0
Post: #1
Związek z osobą uzależnioną.
Witam, niedawno poznałam świetnego faceta. Dość szybko zaangażowałam się uczuciowo jednak po miesiącu znajomości wyznał mi, że jest alkoholikiem. Jak twierdzi, nie pije alkoholu od roku. Nie było to dla mnie i nadal nie jest przeszkodą jednak nigdy wcześniej nie zetknęłam się tak blisko z osobą o takim problemie. Jest to dla mnie zupełnie nowa sytuacja, dopiero teraz uświadamiam sobie, że tak naprawdę wcześniej nic nie wiedziałam o tej chorobie.
Twierdzi, że doskonale sobie z tym radzi ale wiem, że miewa chwile słabości. Pragnę pomóc mu w przezwyciężeniu chęci sięgnięcia po alkohol ale czasem czuję się bezsilna. Nie wiem jak mam zachowywać się w takich sytuacjach, co powinnam robić? Boje się także o to, że może wykorzystywać swoją chorobę w różnych sytuacjach. Jest bardzo zazdrosnym człowiekiem (np. w sytuacji, gdy chciałam spotkać się ze znajomą, której on nie toleruje wykręcał się tym, że ma ogromną chęć sięgnięcia po butelkę i chciałby bym została wtedy razem z nim- czasem nie wiem czy to prawda, czy też wykorzystuje swoją chorobę do takich celów). Zauważyłam też, że jego emocje są niezwykle nasilone, bardzo łatwo go zranić. Muszę uważać na każdy gest czy słowo. Nie wiem czy jego słaba psychika jest skutkiem jego choroby. Boję się, że w sytuacjach kiedy w naszym związku przestanie się układać on zwyczajnie sięgnie po alkohol. Jednak nie mogę ustępować mu na każdym kroku z tego powodu.
Chciałabym dowiedzieć się jak pomóc osobie uzależnionej, jak zachować się w sytuacjach kiedy czuje silną chęć napicia się? Na co mam być ostrożna, jak postępować by czuł się przy mnie swobodnie i czuł, że ma we mnie wsparcie?
Z góry dziękuje za pomoc.
Ania
10-12-2011 17:33
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
Związek z osobą uzależnioną. - Ania1506 - 10-12-2011 17:33

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Jak postępować gdy biska osoba pije? kora 56 77,399 08-09-2011 19:35
Ostatni post: Elżbieta Kalinowska
  Warto przeczytać (split: Jak postępować gdy biska osoba pije?) Alex 6 10,599 07-05-2011 13:38
Ostatni post: mycha88

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości