Aktualny czas: 17-05-2024, 13:32 Witaj! (LogowanieRejestracja)

Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Odpowiedzialność za własne życie
Autor Wiadomość
mycha88 Offline
Member
***

Liczba postów: 239
Dołączył: Mar 2011
Reputacja: 0
Post: #7
RE: Odpowiedzialność za własne życie
(29-05-2011 13:36)Alex napisał(a):  Po co szukasz winnych? Po co Ci to? Ja tego nie rozumiem... W tym wszystkim co się działo każdy ma swoją własną winę. I babka i ojciec i matka. Bo każdy był dorosły i odpowiedzialny za swoje szczęście.

Po co? Żeby znaleźć w tym wszystkim jakiś głupi "sens", tzn. żeby gdzieś to wszystko ulokować i nie zwariować.
A co moja mama mogła zrobić? Nie miała wsparcia, żeby móc odejść i zacząć na nowo gdzieś indziej, a sama nie miała dosyć pieniędzy. Też uważasz, że jest winna?
Teraz też ja jestem dorosła. No i przyjmijmy postawę "jestem odpowiedzialna za swoje szczęście" - no i staram się, ale przeszłość wpłynęła tak na moje zdrowie zarówno psychiczne jak i fizyczne, że nie mogę robić wielu rzeczy, podjąć wielu działań, aktywności i to mnie zwala z nóg tylko.
Na dodatek mój ojciec ma pretensje, że uważam go za alkoholika, więc powiedziałam mu, że mnie nikt o zdanie nie pytał, żeby przywalić mi etykietkę DDA i cały związany z tym balast Sad jak zwykle, widzi tylko swoje problemy, a reszta go nie obchodzi!
Poza tym, nawet jeżeli znowu jakoś się pozbieram po tej terapii, to boję się, że historia się powtórzy i znowu picie ojca i cała reszta problemów z tym związanych w domu sprawi, że wytrzymam jakiś rok, może dwa i znowu zaliczę bolesny upadek. Znowu sięgnę dna i za żadne skarby wtedy już w ogóle nie będę w stanie uwierzyć, że JA mam na cokolwiek jakikolwiek wpływ Sad

"Na półkę z napisem >>złudzenia<< nerwowo zerkają me sny"
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 29-05-2011 14:34 przez mycha88.)
29-05-2011 13:57
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: Odpowiedzialność za własne życie - mycha88 - 29-05-2011 13:57

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
Brick Nasze poczucie bezpieczeństwa i poczucie odpowiedzialności za bezpieczeństwo innych mycha88 4 8,513 13-05-2011 21:59
Ostatni post: Alex

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości