Aktualny czas: 17-05-2024, 12:46 Witaj! (LogowanieRejestracja)

Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Odpowiedzialność za własne życie
Autor Wiadomość
mycha88 Offline
Member
***

Liczba postów: 239
Dołączył: Mar 2011
Reputacja: 0
Post: #13
RE: Odpowiedzialność za własne życie
(29-05-2011 15:21)Alex napisał(a):  Spróbuj jednak zastanowić się czego byś chciała. Jakoś sformułować to, może na początek na podstawie tego czego byś nie chciała - jakoś to odwrócić.

Jakie to trudne. Dawniej wiedziałam, czego chcę. Teraz bardziej wiem, czego nie chcę.
Chciałabym trochę spokoju w życiu, troszkę stałości i chociaż odrobiny pewności. Np. mieć pewność, że jeżeli ojciec będzie wiedział, że wracam w piątek do domu to nie napije się i nie pojedzie po mnie na dworzec w takim stanie.
Jestem zmęczona.
Alex, podpowiedz mi coś proszę ze swojego punktu widzenia.
Chodzi mi o to bycie wykorzystywanym, o którym pisałyśmy w wątku "DDA w związkach" - kiedy gdzieś jedziemy we trójkę np. do rodziny na jakieś imieniny czy coś, to ojciec robi mi taki manewr, że zawsze się upije i albo w ogóle mnie nie zapyta, czy będę prowadzić auto, albo zapyta mnie z łaski w momencie, kiedy wszyscy siedzą z pierwszym kielonem w ręce podniesionym do góry. Mam ochotę powiedzieć "nie, nie pojadę". Wszyscy na mnie patrzą, mówią: "no przecież lubisz jeździć; tata się może trochę napić, prawda?". A mnie znowu ogarnia złość. Przecież oni nie wiedzą, jak to jest. A jeżeli się postawię i powiem, że nie pojadę, to sam wsiądzie za kierownicę i co? Albo jak będziemy we trójkę, to i tak mama nie wytrzyma napięcia i w końcu ostatecznie ona się złamie i pojedzie (chociaż teraz zarzekła się, że nie pojedzie choćby nie wiem co, a patrząc na to, jak zmieniła ostatnio swoją postawę wobec ojca jestem w stanie w to uwierzyć). Może się czepiam, nie wiem. Czuję się wtedy potrzebna tylko jako kierowca - tylko tyle. Czepiam się? Co powinnam zrobić wg Ciebie? Chciałabym poznać Twoją opinię.

"Na półkę z napisem >>złudzenia<< nerwowo zerkają me sny"
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 29-05-2011 15:38 przez mycha88.)
29-05-2011 15:37
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: Odpowiedzialność za własne życie - mycha88 - 29-05-2011 15:37

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
Brick Nasze poczucie bezpieczeństwa i poczucie odpowiedzialności za bezpieczeństwo innych mycha88 4 8,512 13-05-2011 21:59
Ostatni post: Alex

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości