Aktualny czas: 17-05-2024, 13:34 Witaj! (LogowanieRejestracja)

Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Odpowiedzialność za własne życie
Autor Wiadomość
Alex Offline
Senior Member
****

Liczba postów: 285
Dołączył: Mar 2011
Reputacja: 0
Post: #16
RE: Odpowiedzialność za własne życie
Jestem teraz na jakieś 15 min. przy komputerze. Poruszyłaś kwestię dla mnie szczególnie trudną... Bo wiesz, mój ojciec spowodował wypadek po pijanemu. Ucierpiała na tym niczemu nie winna cała rodzina z auta jadącego na przeciwko. I cierpią do dziś z powodu niepełnosprawności i powikłań tamtych urazów... Nasza rodzina też na tym bardzo ucierpiała. Gdybym mogła cofnąć czas to wiesz co bym zrobiła? Bez wahania zadzwoniłabym na policję informując o tym, że ojciec prowadzi samochód pijany. Nawet bym się nie zastanawiała.

To, o czym teraz piszemy to może też jest kwestia, która wpisuje się w branie na siebie czegoś za alkoholika a tym samym uniemożliwianie mu ponoszenia konsekwencji swojego picia. Jeśli nie poniesie konsekwencji, jest bardzo prawdopodobne, że nic się nie zmieni, a Wy z mamą nie wpłyniecie na niego żeby nie jeździł po pijanemu. Jeśli zatrzyma go drogówka i w konsekwencji odbiorą mu prawo jazdy, to będzie to zarazem najłagodniejszy rodzaj konsekwencji jakie może ponieść... Twój ojciec łamie prawo, naraża siebie i innych, dlaczego miałybyście to tolerować i godzić się na to? Jeśli wsiądzie pijany za kierownicę, zgłoś to na policję. Zrobisz mu tym przysługę.

Wiem, mogę być nieobiektywna w tym, co teraz piszę. Ale moje zdanie jet kategoryczne w tej kwestii.
29-05-2011 16:19
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: Odpowiedzialność za własne życie - Alex - 29-05-2011 16:19

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
Brick Nasze poczucie bezpieczeństwa i poczucie odpowiedzialności za bezpieczeństwo innych mycha88 4 8,514 13-05-2011 21:59
Ostatni post: Alex

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości