Aktualny czas: 09-05-2024, 05:08 Witaj! (LogowanieRejestracja)

Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 2 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rozpoznawanie własnych emocji, uczuć
Autor Wiadomość
Alex Offline
Senior Member
****

Liczba postów: 285
Dołączył: Mar 2011
Reputacja: 0
Post: #33
RE: Rozpoznawanie własnych emocji, uczuć
Strach jest zawsze przed czymś realnym, przed zagrożeniem. Lęk jest chyba bardziej ogólny, irracjonalny.
Dzięki mycha, że uchwyciłaś tę dwoistość w tym co piszę. Dzięki temu mogę się nad tym zastanowić. Tak sobie myślę, że ja w dzieciństwie byłam chyba kompletnie zamrożona emocjonalnie. Pewnie lęk odczuwałam, ale to chyba na sposób już nerwicowy, bo np odkąd pamiętam byłam taka trzęsąca się, a duszności miałam już jak miałam kilkanaście lat. Ale w takich sytuacjach jak ta, którą opisuję, ja nie czułam zupełnie nic. Przecież normalne dziecko to by w tej sytuacji, w tych ciemnościach gdzieś tam na wygwizdowie, schowało się za mamę ze strachu, a nie rzucało na wielkiego agresywnego opijusa.
I chyba mi tak z tym strachem zostało do teraz... Tak sobie właśnie myślę, że ludzie często zwracają mi uwagę, że chodzę sama po nocach albo podróżuję. A ja się nigdy nie boję. Może bzdury piszę, może to chodzi bardziej o głupotę i brawurę, a nie o strach? OMG sama nie wiem teraz... Nie boję się chodzić po nocach, a za to mdleję jak zadzwoni telefon Confused Chyba sama nie doceniłam rozmiaru moich psychopatologii.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 09-05-2011 23:37 przez Alex.)
09-05-2011 23:21
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: Rozpoznawanie własnych emocji, uczuć - Alex - 09-05-2011 23:21

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Ataki paniki-brak ujścia emocji-wpływ na ciało Kaja 1 5,588 13-03-2012 22:07
Ostatni post: Kaja
Heart Jak sobie radzić ze złością [split] Rozpoznawanie własnych emocji, uczuć Alex 19 23,590 16-06-2011 21:35
Ostatni post: romanj522

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości