Aktualny czas: 09-05-2024, 04:28 Witaj! (LogowanieRejestracja)

Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 2 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rozpoznawanie własnych emocji, uczuć
Autor Wiadomość
Alex Offline
Senior Member
****

Liczba postów: 285
Dołączył: Mar 2011
Reputacja: 0
Post: #35
RE: Rozpoznawanie własnych emocji, uczuć
Chyba już wiem, kiedy mam największy problem z rozpoznawaniem swoich emocji - kiedy jestem w bezpośrednim kontakcie z drugim człowiekiem. Moja cała uwaga (nieświadomie) jest skupiona na emocjach tej drugiej strony, ja co najwyżej czuję, że się "napinam" Ale u mnie to jest generalnie chyba osobny problem z tym współodczuwaniem. Cudze emocje czuję bardzo silnie, zdecydowanie za silnie, wychwytuję każdy subtelny przebłysk emocji. Mam np tak, że czyjeś poczucie winy, mnie wręcz rozdziera, bardzo źle znoszę również czyjeś zawstydzenie. Bardzo źle się czuję w towarzystwie osób, które są w napięciu, bo ich napięcie przenosi się na mnie. Najgorzej jest wtedy, kiedy napięcie takiej osoby nałoży się na moje własne napięcie. Zwykle intuicyjnie siadam najbliżej kogoś, kto jest swobodny i zrelaksowany, bo wtedy czuję się najlepiej. Zauważyłam jakiś czas temu, że kiedy jestem w grupie monitoruję na bieżąco stan emocjonalny każdej z osób.
10-05-2011 14:27
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: Rozpoznawanie własnych emocji, uczuć - Alex - 10-05-2011 14:27

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Ataki paniki-brak ujścia emocji-wpływ na ciało Kaja 1 5,588 13-03-2012 22:07
Ostatni post: Kaja
Heart Jak sobie radzić ze złością [split] Rozpoznawanie własnych emocji, uczuć Alex 19 23,590 16-06-2011 21:35
Ostatni post: romanj522

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości