Aktualny czas: 09-05-2024, 08:10 Witaj! (LogowanieRejestracja)

Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 2 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rozpoznawanie własnych emocji, uczuć
Autor Wiadomość
Alex Offline
Senior Member
****

Liczba postów: 285
Dołączył: Mar 2011
Reputacja: 0
Post: #1
Heart Rozpoznawanie własnych emocji, uczuć
Czy Wam również doskwiera ten problem, że czasami nie wiecie, co czujecie albo, że w ogóle właśnie coś ważnego odczuwacie, a nie macie pojęcia o tym?
Dla mnie jest to duży problem, rzecz, z którą jest mi niezwykle ciężko walczyć. Czasami jest tak, że zdaję sobie sprawę z tego, że od dłuższego czasu odczuwam jakiś dyskomfort i za nic nie wiem o co chodzi. Czasami udaje mi się rozpoznać co jest nie tak, a czasami zupełnie nie wiem. Np udaje mi się dojść do wniosku, że czuję się przez kogoś lekceważona. Wtedy mogę jakoś zmieniać sytuację. Bez tej świadomości jestem jak dziecko we mgle :-( Albo zdarza mi się "nie poczuć kompletnie nic" kiedy ktoś mnie ewidentnie zrani. To upokarzające, bo nie bronię się wtedy. Czasami te uczucia ujawniają się dopiero kiedy jestem sama, kiedy jestem bezpieczna. To akurat wiem skąd wynika - to skutek relacji z mamą. W sytuacjach kiedy mnie raniła/atakowała, ja starałam się nie poczuć nic, pewnie po części dlatego, że ujawnienie swoich uczuć w takiej sytuacji groziło gorszym atakiem, np wyśmiewaniem.
Czuję się czasami jak kaleka w tej materii, to są głęboko zakorzenione automatyzmy. Confused
18-04-2011 20:08
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
Rozpoznawanie własnych emocji, uczuć - Alex - 18-04-2011 20:08

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Ataki paniki-brak ujścia emocji-wpływ na ciało Kaja 1 5,588 13-03-2012 22:07
Ostatni post: Kaja
Heart Jak sobie radzić ze złością [split] Rozpoznawanie własnych emocji, uczuć Alex 19 23,591 16-06-2011 21:35
Ostatni post: romanj522

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości