Aktualny czas: 09-05-2024, 10:03 Witaj! (LogowanieRejestracja)

Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 2 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rozpoznawanie własnych emocji, uczuć
Autor Wiadomość
mycha88 Offline
Member
***

Liczba postów: 239
Dołączył: Mar 2011
Reputacja: 0
Post: #2
RE: Rozpoznawanie własnych emocji, uczuć
(18-04-2011 20:08)Alex napisał(a):  Albo zdarza mi się "nie poczuć kompletnie nic" kiedy ktoś mnie ewidentnie zrani. To upokarzające, bo nie bronię się wtedy. Czasami te uczucia ujawniają się dopiero kiedy jestem sama, kiedy jestem bezpieczna.

Mam bardzo podobnie. Zdefiniować swoje odczucie udaje mi się dopiero po dłuższej chwili, kiedy już cała sytuacja minie, zakończy się. Nie jestem w stanie w odpowiednim momencie spontanicznie zareagować. Gdyby dało się np. na chwilę zatrzymać czas, to miałabym chwilę, żeby zastanowić się nad tym, co chcę komuś od/powiedzieć Undecided
Często, kiedy np. ktoś mnie zdenerwuje albo coś podobnego, nie umiem od razu się bronić i odgryźć. Po czasie dopiero przychodzą mi na myśl pomysły, co mogłam odpowiedzieć, ale niestety wtedy jest już za późno :/
Czasami też mam poczucie, że coś się ze mną w środku dzieje, ale do końca nie wiem co. Nie jestem pewna, zastanawiam się, co to za uczucie. Bardzo dużo czasu minęło, zanim odkryłam, jakie uczucie noszę w sobie głęboko, które to dusi mnie cały czas i męczy - to nienawiść (do babki). I chociaż niektórym to może wydać się oczywiste, dla mnie wyciągnięcie tego uczucia na wierzch i nazwanie go zajęło troszkę czasu.

"Na półkę z napisem >>złudzenia<< nerwowo zerkają me sny"
19-04-2011 15:57
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: Rozpoznawanie własnych emocji, uczuć - mycha88 - 19-04-2011 15:57

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Ataki paniki-brak ujścia emocji-wpływ na ciało Kaja 1 5,588 13-03-2012 22:07
Ostatni post: Kaja
Heart Jak sobie radzić ze złością [split] Rozpoznawanie własnych emocji, uczuć Alex 19 23,591 16-06-2011 21:35
Ostatni post: romanj522

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości