Aktualny czas: 28-03-2024, 12:04 Witaj! (LogowanieRejestracja)

Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Moja matka pije i niszczy całą rodzinę
Autor Wiadomość
nununa Offline
Junior Member
**

Liczba postów: 1
Dołączył: Jul 2013
Reputacja: 0
Post: #1
Moja matka pije i niszczy całą rodzinę
Problemy mojej matki zaczęły się już dawno temu( jakieś 8-10 lat), wszyscy zawsze to widzieli ale nikt za bardzo nie reagował, bo ten problem nie był aż taki duży, ale jakieś 3 lata temu wszystko się pogorszyło. Moja matka zaczęła się spotykać za jakimś typem, który sam lubi sobie wypić, i było co raz gorzej i gorzej. Kontakty ze mną i cala rodzina znacznie się pogorszyły, wszystko przestało mieć dla niej jakiekolwiek znaczenie, liczy się dla niej tylko alkohol i ten jej facet, wielokrotnie przy jakiejś kłótni stawała po jego stronie. On zaczął ja nastawiać przeciwko mnie a ona oczerniała mnie przed rodzina i opowiada jaką to jestem wyrodną córką, a jest wręcz przeciwnie. Teraz wszyscy sobie zdają sprawę ze to ona wszczyna wszystkie awantury i ze to nie ona jest ofiara całej tej sytuacji tylko sprawca. Wszyscy jej powtarzają ze powinna się zacząć leczyć ale ona tego nie przyjmuje tego do wiadomości i nie widzi żadnego problemu i cały czas upiera się ze to ja jestem ta zła a ona poszkodowana. Kompletnie nie wiem co mam z tym zrobić, ona wykańcza nas wszystkich a zwłaszcza swoich rodziców, którzy są już starzy i schorowani. Macie jakieś pomysły jak do nie dotrzeć i wytłumaczyć jej ze niszczy i siebie i całą rodzinę, albo jak ją zmusić do leczenia?
02-07-2013 23:58
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
bartolini Offline
Junior Member
**

Liczba postów: 4
Dołączył: Jul 2013
Reputacja: 0
Post: #2
RE: Moja matka pije i niszczy całą rodzinę
Michu ma rację. Sam przez to przechodziłem i wiem, ze jedyne co może pomóc podnieść się z doła, to właśnie terapie, spotkania czy warsztaty dla DDA. Na początku łudziłem się, ze sam z tego wyjdę, ze dam sobie radę, w końcu jestem mocny... przeliczyłem się. Stwierdziłem: raz kozie śmierć, idę na terapię. Przeszukałem neta gdzie najbliżej mnie jest klinika która zajmuje się współuzależnionymi, okazało się że pod Łodzią (gdzie obecnie mieszkam) jest klinika Inventiva. Jeszcze tego samego dnia do nich zadzwoniłem. Teraz patrząc z perspektywy kilku miesięcy po leczeniu, wiem że było warto, że to była dobra decyzja.
02-08-2013 10:58
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
queen Offline
Junior Member
**

Liczba postów: 19
Dołączył: Aug 2013
Reputacja: 0
Post: #3
RE: Moja matka pije i niszczy całą rodzinę
A czy osoba niepełnoletnia moze zapisać sie sama na leczenie/ terapię DDA? Musi być zgoda od rodzica?

Bo tutaj jest jak jest, po prostu.
29-08-2013 08:26
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
queen Offline
Junior Member
**

Liczba postów: 19
Dołączył: Aug 2013
Reputacja: 0
Post: #4
RE: Moja matka pije i niszczy całą rodzinę
Ciekawa jestem... Hmm muszę poszukać jakiś info w necie.

Bo tutaj jest jak jest, po prostu.
30-08-2013 15:29
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
agaton Offline
Junior Member
**

Liczba postów: 11
Dołączył: Dec 2014
Reputacja: 0
Post: #5
RE: Moja matka pije i niszczy całą rodzinę
Niestety picie jednego z rodziców jest straszną rzeczą... Sama nie chciałabym dopuścić do tego, dlatego cieszę się, że mój mąż podjął leczenie. Kiedyś myślałam o dzieciach, ale teraz już sama nie wiem...
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 05-12-2014 14:39 przez agaton.)
05-12-2014 14:39
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Matka i corka margaret 4 10,312 16-09-2012 14:01
Ostatni post: grazynka03
  Jak postępować gdy biska osoba pije? kora 56 77,170 08-09-2011 19:35
Ostatni post: Elżbieta Kalinowska

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości