Aktualny czas: 28-03-2024, 16:42 Witaj! (LogowanieRejestracja)

Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nie dorosłe dzieci alkoholików
Autor Wiadomość
Bożena AA Offline
Junior Member
**

Liczba postów: 2
Dołączył: Jun 2010
Reputacja: 0
Post: #1
Question Nie dorosłe dzieci alkoholików
Witam! Dużo się pisze o uzależnieniu, współuzależnieniu i DDA.Ale co z dziećmi? Mam dwoje dzieci ( 16 i 11 lat ), dużo przeszły patrząc na pijących rodziców , dziś nie pijemy , ale problem pozostał. Są nieufne ,złośliwe itd...
Nie umiem sobie poradzić z dziećmi i nie wiem gdzie się mogę z nimi udać. W mojej miejscowości nie ma nawet terapii dla DDA , a co dopiero dla małoletnich. Nikt mi nie udzielił konkretnej informacji , a widzę że moje dzieci cierpią. Jak mają normalnie żyć? To że przestaliśmy pić i leczymy się nie wystarcza dzieciom. Mają zawalony swój świat , nie znają zdrowego życia a w te co im chcemy zbudować nie wierzą. Czy jest ktoś w stanie mi pomóc? Gdzie mogę szukać pomocy? Huh
18-03-2011 11:13
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Elżbieta Kalinowska Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 154
Dołączył: Jan 2011
Reputacja: 0
Post: #2
RE: Nie dorosłe dzieci alkoholików
Bożeno, to że nie pijecie teraz jest podstawowym warunkiem do tego aby dzieci też mogły stanąć na nogi. Nie wiem jakiego rodzaju macie problemy, co konkretnie dzieje się z dziećmi ale wydaje mi się, że to czego im potrzeba to trochę więcej Waszych umiejętności wychowawczych. Jestem zdania, że jeśli chodzi o problemy dzieci to lepiej jest wesprzeć rodziców w ich rodzicielskiej roli niż prowadzić dziecko do specjalisty. Na ogół jak rodzice zaczynają sobie lepiej radzić wpływa to pozytywnie na dzieci. W naszym ośrodku pracuje psycholog, która pomaga rodzicom aby ich dzieci mogły lepiej funkcjonować.

Możesz też założyć wątek w dziale "Trzeźwienie" o problemach wychowawczych po piciu - myślę, że taki temat zainteresuje też innych. W tym wątku moglibyśmy przyglądać się określonym trudnościom i dokładniej o tym rozmawiać.

Są też grupy dla dzieci z rodzin uzależnionych np. OPTA w W-wie (pomoc terapeutyczna) a także grupy wsparcia al-ateen. Można szukać terapeuty dla dzieci ale żadna grupa, ani terapia nie zastąpi dobrego wspierającego środowiska rodzinnego. Nawet jakby Twoje dzieci znalazły takie miejsce to i tak, Wy jako rodzice musielibyście radzić sobie z różnymi problemami.

Zobacz jak przestać kręcić się w kółko i zacząć szukać rozwiązań. KLIKNIJ >>>
18-03-2011 19:49
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
romanj522 Offline
Member
***

Liczba postów: 151
Dołączył: Jan 2011
Reputacja: 0
Post: #3
RE: Nie dorosłe dzieci alkoholików
Pani Elżbieto tak bez "cukrowania" Pani przyznaję Pani rację ,bo podstawą zawsze była jest i będzie rodzina,Pomoc z zewnątrz to tylko pomoc niekiedy niezbędna dobrze kiedy tylko przejściowo ale te Pani słowa są nie tylko racjonalne ale prawdziwie prawdziwe że "żadna grupa, ani terapia nie zastąpi dobrego wspierającego środowiska rodzinnego. Nawet jakby Twoje dzieci znalazły takie miejsce to i tak, Wy jako rodzice musielibyście radzić sobie z różnymi problemami." .
26-05-2011 02:17
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
kalinalibiszewska Offline
malina
**

Liczba postów: 11
Dołączył: Aug 2011
Reputacja: 0
Post: #4
RE: Nie dorosłe dzieci alkoholików
teraz trzeba miec ta rodzine
05-08-2011 00:06
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Elżbieta Kalinowska Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 154
Dołączył: Jan 2011
Reputacja: 0
Post: #5
RE: Nie dorosłe dzieci alkoholików
rodzinę się współtworzy a nie ma Wink

Zapraszam do rozwijania tego wątku w dziale trzeźwienie w wątku rodzina po przejściach http://www.leczmy-alkoholizm.org/forum/s...17#pid2617 - to ważny temat i dobrze żeby nie był ukryty w "informacjach"

Zobacz jak przestać kręcić się w kółko i zacząć szukać rozwiązań. KLIKNIJ >>>
06-08-2011 16:13
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości