Strona główna
Jakie kroki możemy podjąć? - Wersja do druku

+- Strona główna (http://www.leczmy-alkoholizm.org/forum)
+-- Dział: Tematyczne (/Forum-tematyczne)
+--- Dział: Uzależnienie od alkoholu (/Forum-uzaleznienie-od-alkoholu)
+--- Wątek: Jakie kroki możemy podjąć? (/Thread-jakie-kroki-mozemy-podjac)



Jakie kroki możemy podjąć? - inna - 03-04-2012 21:20

Mój teść jest alkoholikiem, w tym roku przeszedł na emeryturę. Pije cały czas, po pijanemu obraża i wyzywa teściową albo płacze i przeprasza i mówi że już nie będzie pił bo wie że to jest złe... nie chce iść do żadnego ośrodka po dwóch wizytach na spotkaniu AA wrócił pijany, dzisiaj zgubił wszystkie karty kredytowe, dokumenty, klucze i kluczyki. Wydaje znaczne kwoty pieniędzy na różne niepotrzebne rzeczy. Zdarzało się że był agresywny ale teraz poprostu pije na umór i opróżnia domowy budżet. Jak możemy go zmusić do leczenia zanim dojdzie dojdzie do tragedii?? Chodzi mi głównie o to jakie kroki może podjąć teściowa i jak ją w tym wspierać?


RE: Jakie kroki możemy podjąć? - Mariusz1868 - 03-12-2013 15:04

Niestety takie osoby trudno przekonać do czegokolwiek ale trzeba się starać i nigdy nie odpuszczać nawet jak sytuacja jest beznadziejna bo tylko to zostało. Wszystko zależy od niego i tylko on może przestać. Zgodzę się z przedmówcą najlepiej teraz nie dawać mu nosić żadnych kluczy i żadnych kart bo to tylko naraża rodzinę na dodatkowe koszty. Życzę powodzenia.


RE: Jakie kroki możemy podjąć? - heavy86duty - 03-12-2013 16:52

(03-12-2013 15:04)Mariusz1868 napisał(a):  Niestety takie osoby trudno przekonać do czegokolwiek ale trzeba się starać i nigdy nie odpuszczać nawet jak sytuacja jest beznadziejna bo tylko to zostało. Wszystko zależy od niego i tylko on może przestać. Zgodzę się z przedmówcą najlepiej teraz nie dawać mu nosić żadnych kluczy i żadnych kart bo to tylko naraża rodzinę na dodatkowe koszty. Życzę powodzenia.


Nigdy nie odpuszczac?? Huh Ile razy mozna prosic? Ile razy sie awanturowac? Ile na to patrzec? Ile tlumaczyc? Tacy ludzie swierzo po nabrojeniu sa potulni jak baranki. Przez dzien do trzech staja sie kochanymi ludzmi, niemal do rany przyloz. W mojej rodzinie jest podobny problem. Tyle ze ojcu w glowie pozostaja jakies resztki rozsadku w glowie i boji sie mojej matki i konsekwecji, jak wszystko przepije. To co piszesz to takie polsrodki. Takie rady to zadna radaSad Niestety


RE: Jakie kroki możemy podjąć? - Kadir - 09-11-2016 23:23

Uważam, że nic na siłę się nie zrobi warto próbować i nie poddawać się tyle zostało. Dobrze by było wysłać go do ośrodka leczenia uzależnień gdzie mają ogromne doświadczenie i wiedzą jak podchodzić do takich ludzi.


RE: Jakie kroki możemy podjąć? - Patrycja12_02 - 27-05-2021 11:14

Najlepszym krokiem, jaki możemy podjąć w walce z uzależnieniem, jest pobyt w zamkniętym ośrodku. Ze swojej strony mogę polecić ośrodek terapii uzależnień https://wakeup24.pl/ pod Warszawą. Każdy pacjent zostaje przydzielony do terapeuty prowadzącego, który będzie prowadził jego cały proces terapeutyczny.


RE: Jakie kroki możemy podjąć? - Meder - 28-09-2023 14:37

U bliskiej mi osoby zdiagnozowali depresję. Ponadto osoba ta cierpi na alkoholizm i już otwarcie o tym powiedziała. Cierpi, płacze, nie śpi, nie je, od tygodnia jest na lekach. Nie ma póki co poprawy. Poszukuję pomocy jak ja mogę jej pomóc. Jest to dla mnie cios totalny, nie wiem co robić, serce pękło mi na pół słysząc o myślach samobójczych. Poradzcie co ja, osoba z boku mogę pomóc

Widziałam, ze jest możliwość pomocy psychologicznej online: https://www.psychiatrzy.warszawa.pl/psycholog-online/ Jednak jak przekonać ją do skorzystania?


RE: Jakie kroki możemy podjąć? - adaaaaaaaaaaś - 20-12-2023 13:43

Implantacja tabletki z Esperalem klasyfikuje się do formy terapii powodującej awersję. Oznacza to, że po jej zastosowaniu alkoholik zaczyna stronić od spożywania napojów procentowych. Zabieg jest prosty i bezbolesny – pod skórą pacjenta lekarz chirurgii wprowadza lek. Do tego zabiegu podaje się znieczulenie miejscowe, dlatego też w błyskawicznym tempie pacjent może powrócić do swoich codziennych obowiązków. Podaje się, że działanie wszywki alkoholowej wynosi od ośmiu do dwunastu miesięcy, a jej efektywność uwarunkowana jest od cech osobistych. Najważniejszym wymogiem, który musi zrealizować chory przed wszyciem Esperalu stanowi utrzymanie abstynencji alkoholowej przed zabiegiem przez przynajmniej 48 godzin.
http://esperalwroclaw.com/esperal-wszywka-alkoholowa-walbrzych-legnica