Aktualny czas: 19-06-2019, 17:40 Witaj! (LogowanieRejestracja)

Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jakie kroki możemy podjąć?
Autor Wiadomość
inna Offline
Junior Member
**

Liczba postów: 1
Reputacja: 0
Jakie kroki możemy podjąć?
Mój teść jest alkoholikiem, w tym roku przeszedł na emeryturę. Pije cały czas, po pijanemu obraża i wyzywa teściową albo płacze i przeprasza i mówi że już nie będzie pił bo wie że to jest złe... nie chce iść do żadnego ośrodka po dwóch wizytach na spotkaniu AA wrócił pijany, dzisiaj zgubił wszystkie karty kredytowe, dokumenty, klucze i kluczyki. Wydaje znaczne kwoty pieniędzy na różne niepotrzebne rzeczy. Zdarzało się że był agresywny ale teraz poprostu pije na umór i opróżnia domowy budżet. Jak możemy go zmusić do leczenia zanim dojdzie dojdzie do tragedii?? Chodzi mi głównie o to jakie kroki może podjąć teściowa i jak ją w tym wspierać?
03-04-2012 21:20
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Michu Offline
Administrator

Liczba postów: 981
RE: Jakie kroki możemy podjąć?
Spotkania AA to nie to samo co terapia. Hmm jeśli rozmowa nic nie daje, ani namowy i prośby to jedyne co przychodzi mi do głowy w takiej sytuacji to ochronienie rodziny przed nieodpowiedzialnością teścia. Może po prostu postarajcie się, żeby nie miał wszystkich waszych pieniędzy przy sobie, ani kart kredytowych, żeby juz nie powtórzyło się zgubienie ich. No i cały czas próbowałabym rozmawiać i pomyślała bym też o terapii dla osób najblizszych.

Mój blog o wychodzeniu z choroby:
http://www.nerwicowo.blogspot.com
12-04-2012 19:03
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Mariusz1868 Offline
Junior Member
**

Liczba postów: 4
Niestety takie osoby trudno przekonać do czegokolwiek ale trzeba się starać i nigdy nie odpuszczać nawet jak sytuacja jest beznadziejna bo tylko to zostało. Wszystko zależy od niego i tylko on może przestać. Zgodzę się z przedmówcą najlepiej teraz nie dawać mu nosić żadnych kluczy i żadnych kart bo to tylko naraża rodzinę na dodatkowe koszty. Życzę powodzenia.
03-12-2013 15:04
heavy86duty Offline
Junior Member
**

Liczba postów: 6
Question RE: Jakie kroki możemy podjąć?
(03-12-2013 15:04)Mariusz1868 napisał(a):  Niestety takie osoby trudno przekonać do czegokolwiek ale trzeba się starać i nigdy nie odpuszczać nawet jak sytuacja jest beznadziejna bo tylko to zostało. Wszystko zależy od niego i tylko on może przestać. Zgodzę się z przedmówcą najlepiej teraz nie dawać mu nosić żadnych kluczy i żadnych kart bo to tylko naraża rodzinę na dodatkowe koszty. Życzę powodzenia.

Nigdy nie odpuszczac?? Huh Ile razy mozna prosic? Ile razy sie awanturowac? Ile na to patrzec? Ile tlumaczyc? Tacy ludzie swierzo po nabrojeniu sa potulni jak baranki. Przez dzien do trzech staja sie kochanymi ludzmi, niemal do rany przyloz. W mojej rodzinie jest podobny problem. Tyle ze ojcu w glowie pozostaja jakies resztki rozsadku w glowie i boji sie mojej matki i konsekwecji, jak wszystko przepije. To co piszesz to takie polsrodki. Takie rady to zadna radaSad Niestety
03-12-2013 16:52
Michu Offline
Administrator

A wg ciebie co jest prawdziwą radą? I jesli jestes takim ekspertem od dobrych rad to czemu nadal macie probelm w rodzinie? Najezdzasz na tego Mariusza jakby byl jakims twoim wrogiem. Prawda jest taka, ze jak alkoholik chce to zawsze sie napije,niezaleznie od tego co zrobi jego rodzina.

03-12-2013 23:21
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Kadir Offline
Junior Member
**

Liczba postów: 3
Uważam, że nic na siłę się nie zrobi warto próbować i nie poddawać się tyle zostało. Dobrze by było wysłać go do ośrodka leczenia uzależnień gdzie mają ogromne doświadczenie i wiedzą jak podchodzić do takich ludzi.
09-11-2016 23:23
Michu Offline
Administrator

Reklamę ośrodka usunęłam, ponieważ jest to niezgodne z regulaminem naszego forum.

10-11-2016 00:37
Odpowiedz