Aktualny czas: 03-05-2024, 20:32 Witaj! (LogowanieRejestracja)

Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Relacje starszy brat - młodsza siostra
Autor Wiadomość
Kas Offline
Junior Member
**

Liczba postów: 5
Dołączył: Mar 2013
Reputacja: 0
Post: #1
Relacje starszy brat - młodsza siostra
Witam serdecznie,
Chciałabym poruszyć temat, relacji młodsza siostra - starszy brat w domu gdzie ojciec alkoholik i wiecznie rozwśieczona matka.
Jestem obecnie w sytuacji kryzysowej i mega bosko bo „przypadkiem okazalo”, ze zupelnie nie moge liczyc na swojego brata...... i jakże wielkie bylo moje zdziwienie bo w wieku 31 lat odkrylam, ze nie tylko, że nigdy nie moglam na niego liczyć ale, rownież że nieświadomie wybrałam go sobie jako męski autorytet, zastępujący ojca którego sie bałam i wstydziłam. ( Być może dlatego wybrałam bo jego nie musiałam sie wstydzić i bać - i chyba to mi wystarczało aby był dla mnie autorytetem i byl bardzo przyzwoita reprezentacja meskiej czesci mojego domu)
Jestem najmlodsza z trojki rodzenstwa. Moja o 8 lat siostra i 7 lat starszy brat musieli szybko zalozyc swoje rodziny i wyprowadzili sie z domu. Moj brat byl „madrzejszy” ode mnie i siostry, gdyz potarfil sie odciac od rodziny ja i siostra nie. Zostalam w domu sama z koszmarem- mialam 11 lat. Na pomoc siostry i szwagra w czestych awanturach z przemoca fizyczna moglam liczyc, natomiast na mojego starszego brata nie. Gdy tylko prosilam o pomoc czulam z jego strony wielka niechec, co pociagalo za soba poczucie winy za obarczanie go moimi problemami, jakbym nie miala prawa sie do niego zwracac o pomoc, byl wyniosly i niedostepny, czulam sie nie godna jego uwagi, przeszkadzajaca w jego niezwykle waznym i pelnym zajec i innych wazniejszych odemnie osob w zyciu. Jednoczesnie byl moim autorytetem a ja stawałam na głowie żeby mnie zauważył i docenił, chwaliłam sie nim, byłam dumna i kompletnie ślepa na jego oziębłość, ignorancje, brak wsparcia, troski, dobrego słowa.
Z jednej strony czuje ze jako starszy brat mnie pozucil, ze zostawil mnie samą z potworami, jako model mężczyzny - zrujnował do spolki z moim ojcem moje kobiece poczucie wartośći.
W domu z problemem alkoholowym kazdy sobie jakos radzi, radzeniem mojego brata bylo oddzielenie sie od rodziny i chronienie siebie i swojej rodziny, czy moge miec mu to za zle?

Czy macie podobne doświadczenia? jak sobie poradziliśćie z odtrąceniem i brakiem zainteresowania, troski od starszego brata?
Bede bardzo wdzięczna za rady.

pozdrawiam wszystkich,
Kas
05-04-2013 12:23
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
Relacje starszy brat - młodsza siostra - Kas - 05-04-2013 12:23

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
Smile DDA i relacje koleżeńskie, przyjacielskie, służbowe Alex 8 18,469 17-12-2014 12:26
Ostatni post: agaton
  Ojciec, brat, matka.. - ile można wytrzymać? amphibolia 2 5,632 09-11-2011 06:33
Ostatni post: kubik

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości