Aktualny czas: 26-04-2024, 04:26 Witaj! (LogowanieRejestracja)

Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nawrót choroby. Czy On będzie pił już zawsze?
Autor Wiadomość
Ania1506 Offline
Junior Member
**

Liczba postów: 9
Dołączył: Dec 2011
Reputacja: 0
Post: #1
Nawrót choroby. Czy On będzie pił już zawsze?
Witam, pisałam kiedyś na tym forum kiedy poznałam mojego obecnego narzeczonego. Był wtedy trzeźwy od 2 lat. Chciałam się wtedy dowiedzieć jak wygląda życie z alkoholikiem, jak mam wobec niego się zachowywać. Nie myślałam jednak, że jest to takie trudne. Z czasem zaczęły się problemy, podczas zwykłych sprzeczek stawał się bardzo wybuchowy, wiem że to wina jego choroby i dlatego to akceptowałam. Często wykorzystywał swoje uzależnienie by coś osiągnąć, więc ja ulegałam bojąc się o niego. W grudniu ubiegłego roku napił się po raz pierwszy od kiedy jesteśmy parą. Było to dla mnie okropne przeżycie. Pił przez miesiąc, potem zaczęliśmy terapię, na którą chodził przez pół roku. W ciągu tego miesiąca stracił pracę, ja byłam na skraju załamania nerwowego. Jednak byłam przy nim, wytrzymaliśmy to razem. Myślałam, że to się więcej nie powtórzy, chociaż wiedziałam że to może się zdarzyć. Od tego czasu robiłam wszystko by tylko nie dopuścić do tego by się napił. Dziś znów wyczułam od niego alkohol. Cała się trzęsę, nie potrafię sobie z tym poradzić. On teraz śpi a ja nie wiem co mam dalej robić. Jak pomyślę sobie, że znów mam to przeżywać...Nie wiem czy dam radę. Ja teraz zaczynam studia, a tu wszystko się wali. Bardzo go kocham, ale wiem że to wszystko dzieje się moim kosztem. Proszę o radę, co mam zrobić by nie zaczął znów pić. Czy najlepiej będzie od razu zapisać go na terapię, czy jest jakiś inny sposób...Jestem w tej sytuacji bardzo bezsilna. Proszę o pomoc.
27-09-2013 19:42
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
Nawrót choroby. Czy On będzie pił już zawsze? - Ania1506 - 27-09-2013 19:42

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  czy to alkoholizm Vena1986 0 4,069 28-02-2014 00:41
Ostatni post: Vena1986
  czy alkoholizm powoduje chorby? pablo 2 6,377 24-06-2013 23:48
Ostatni post: Rychu

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości