Aktualny czas: 16-05-2024, 07:45 Witaj! (LogowanieRejestracja)

Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Czy warto nakłaniać alkoholika do leczenia
Autor Wiadomość
romanj522 Offline
Member
***

Liczba postów: 151
Dołączył: Jan 2011
Reputacja: 0
Post: #14
RE: Czy warto nakłaniać alkoholika do leczenia
Przykro mi że nie rozumiesz spraw najprostszych,ale na Twoje zrozumienie nie mam wpływu skoro propozycja "zmiany perspektywy"jest dla Ciebie "dotykająca" -niekiedy jest to jedyna droga do zrozumienia.
Niestety to co wypsdujesz w tym temacie nie wnosi nic nowego do kwestii "Czy warto...." a wręcz można odczytać Twoje spostrzeżenia że <nie warto> bo degrengolada,i wszyscy robili co mogli ,i "gdyby była trzeźwa" więc była nietrzeźwa z własnej woli ,stało się co się stało a "wszyscy "stracili niepotrzebnie czas i energie a to i tak nic nie dało-taki jest Twój przekaz.
W pewnym stopniu mogę to zrozumieć ,więc proponuję zmianę perspektywy dla lepszego zrozumienia.
Jeśli chcesz wiedzieć to np."przymusowe leczenie" jest jednym z działań które przeważnie nie dają nic a jedynie pogarszają sytuację ,ale żeby chociaż tą kwestię zrozumieć potrzebne jest szersze spojrzenie na kwestię leczenia ,i psychiki alkoholika.
Zacytuję fragment "Tyle alkoholizm pozostawił z całkiem fajnego i inteligentnego człowieka." i co czy to jego jest wina??? bo z zabarwienia Twojej wypowiedzi wynika że tak ,i że z jego strony nie było starania żadnego,no może nie było ale nie jest to regułą a skoro kiedyś był fajnym człowiekiem to ??? później to wyłącznie jego była wina -Ty odpowiesz pewnie że tak że Jego a to właśnie jest to nieuczciwe,ale nie rozwinę tego ,jest to inny temat np."Co przeszkadza alkoholikowi w drodze do trzeźwości"
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 22-05-2011 14:08 przez romanj522.)
22-05-2011 14:07
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: Czy warto nakłaniać alkoholika do leczenia - romanj522 - 22-05-2011 14:07

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Jestem żoną alkoholika. gayowa 6 16,570 10-04-2013 21:59
Ostatni post: aska2520
  Czy jest sens wiązać się z alkoholikiem?? ONA 2 8,479 23-04-2012 16:02
Ostatni post: agtagt

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości