Aktualny czas: 16-05-2024, 20:41 Witaj! (LogowanieRejestracja)

Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Czy warto nakłaniać alkoholika do leczenia
Autor Wiadomość
romanj522 Offline
Member
***

Liczba postów: 151
Dołączył: Jan 2011
Reputacja: 0
Post: #28
RE: Czy warto nakłaniać alkoholika do leczenia
Odpowiadam na pierwszą kwestię :
Tak mam ogromny żal i uzasadniony ponieważ zajmowało się mną całe mnóstwo fachowców na przestrzeni tych lat i wiedzieli że taka metoda istnieje nie jest zbyt powszechna ale nie temat na to. Ten czas siły, i wszystko co straciłem jest nie do odzyskania,a żal mam uzasadniony bo ja naprawdę walczyłem o siebie i o swoje dobre życie.Nie jest to jakiś żal zapiekły ale chciałbym jeśli to możliwe wskazać pewne w miarę proste a skuteczne sposoby. Piszę skuteczne bo sam ich doświadczam i zalecany czas leczenia tą metodą to jest 1 rok żeby organizm zapomniał o "ZŁYCH NAWYKACH" a jak trzeba będzie dłużej to i tak jestem zdecydowany.Teraz świat jest zupełnie inny bez tego ciągłego tłumienia "nieprzepartej chęci wypicia" i nawet jak tego nie ujawniałem to cały czas to ze mną było to tak samo jak to że nie mówiąc że nie jestem głodny to głodny nie jestem ,nieraz jestem tylko nic nie mówię a jak okazja dorwać się do michy -to hulaj dusza(no to taki przykład) Wink
A teraz to drugie:cyt "podpowiedz, jak robić to skutecznie, żeby w tym wszystkim nie zatracić siebie, swojego życia, swoich potrzeb i nie poświęcić wszystkich swoich sił na słowa, prośby, błagania, które odbijają się jak od grubej ściany?"
1.nie rozmawiać z pijanym -zaczekać aż wytrzeźwieje albo podać termin kiedy ma być trzeźwy.jeszcze raz nigdy z pijanym bo jest to wtedy rozmowa z innym człowiekiem
2.postawić wtedy nie na zasadzie stawiania warunku (bo pewnie odrzuci mniej lub bardziej agresywnie) kwestię jego trzeźwości i podjęcia próby leczenia.Na początek odradzam wszelkie AA,psychoterapie,obietnice i przyrzeczenia (z własnego doświadczenia) tylko wizyta u lekarza i jak ja to zrobiłem prośba o wsparcie farmakologiczne-dlatego że osoba dłuższy czas pijąca ma tak "zdruzgotany system nerwowy system wartości ,postrzegania uczuć,itd że bez wyciszenia i ustabilizowania tego no chociażby snu nie ma mowy o czymśkolwiek konstruktywnym,a na przykład takie AA tylko rozjusza takiego pacjenta jeśli nie jest odpowiednio przygotowany psychoterapię natomiast traktuje jako swoiste ogłupianie i próbę odebrania mu wcześniej przytoczonej "kości"
Jeżeli sam osobiście nie zechce iść do lekarza to może pójść ktoś bliski albo z rodziny i po przedstawieniu sytuacji prawdopodobnie lekarz zareaguje prawidłowo,a na marginesie mój Ojciec był alkoholikiem i moja Mama tak zrobiła a kiedy nie chciał dobrowolnie zażywać leków to dawała Mu do jedzenia albo napojów,ale to było dawno.Teraz są leki dla uzależnionych które nie wchodzą w interakcję z alkoholem co jest bezpieczne dla pacjenta bo nawet jak zapije co na pewno się może zdarzyć to nie śmiertelnie.
3.To jest początek i po moim zdanien ok 3 miesiącach można myśleć o psycho i innych terapiach a jeszcze w trakcie picia można zacząć podawać to co ja biorę bo zmniejsza ten "pieroński"głód alkoholowy tylko 130 zł m/c to troszkę kosztuje i nie żebym namawiał ale przy tym pije ale podobno mniej i coraz rzadziej bo można łączyć -tak podają źródła.Tej informacji nie potwierdzam jednak bo osobiście nie spróbowałem-nie miałem aż takiej potrzeby,jak spróbuję kiedy to napiszę ale lepiej żeby nie Smile
23-05-2011 19:03
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: Czy warto nakłaniać alkoholika do leczenia - romanj522 - 23-05-2011 19:03

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Jestem żoną alkoholika. gayowa 6 16,571 10-04-2013 21:59
Ostatni post: aska2520
  Czy jest sens wiązać się z alkoholikiem?? ONA 2 8,479 23-04-2012 16:02
Ostatni post: agtagt

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości