Aktualny czas: 05-05-2024, 20:59 Witaj! (LogowanieRejestracja)

Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Problemy z podejmowaniem decyzji - strach przed podjęciem ryzyka?
Autor Wiadomość
mycha88 Offline
Member
***

Liczba postów: 239
Dołączył: Mar 2011
Reputacja: 0
Post: #1
Shocked Problemy z podejmowaniem decyzji - strach przed podjęciem ryzyka?
No i jak w temacie - ogromny problem z podejmowaniem decyzji. Skąd się bierze i jak z nim walczyć? Czy to zwykły strach przed podjęciem ryzyka? Czy łatwiej jest nie podejmować dylematów i biernie sobie dalej egzystować?
Wyobraźmy sobie, że koleżanki namawiają mnie na wspólne wyjście za 2 tygodnie (na imprezę - brrr). No i ja za nic nie mogę podjąć decyzji. Zmienia się ona co chwilę. Raz mam ochotę iść, bo chcę zapomnieć chociaż na chwilę o wszystkim, pobawić się, poznać kogoś nowego (i poćwiczyć prawidłowe budowanie relacji damsko-męskiej Wink ), posłuchać muzyki. Za chwilę wolę jednak zostać w domu, bo tak jest spokojniej, łatwiej, bez ryzyka, bez starań żadnych, bez obaw, że nie będę się tam czuła dobrze i zaraz będę chciała wracać do domu.
Jeżeli mam lepszy humor, to oczywiście będę się bardziej skłaniać ku opcji ZA, jednak jeżeli popadnę w jakąś melancholię to natychmiast twardo stwierdzę, że PRZECIW. To jest akurat przykład z wyjściem, żeby obrazowo to zilustrować, ale problem mam w ogóle z podejmowaniem wielu decyzji :/ no i jaką by w końcu nie wybrać, to i tak wydaje się, że tamta druga, była lepsza.
Macie jakieś pomysły, jak z tym walczyć? Dodam, że nie pomaga nawet metoda spisania sobie na kartce wszystkich ZA i PRZECIW i wybranie lepszej opcji, bo i tak wtedy ta druga jednak wydaje się bezpieczniejsza. Co robić? Wybrać bezpieczniejszą opcję?

"Na półkę z napisem >>złudzenia<< nerwowo zerkają me sny"
29-05-2011 17:35
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
Problemy z podejmowaniem decyzji - strach przed podjęciem ryzyka? - mycha88 - 29-05-2011 17:35

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Lęk przed nową pracą Carmen 3 8,897 27-08-2013 10:07
Ostatni post: queen
  Problemy z jedzeniem Alex 3 6,197 10-11-2011 13:56
Ostatni post: peppercorn

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości