Aktualny czas: 05-05-2024, 03:17 Witaj! (LogowanieRejestracja)

Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Czy mój partner jest alkoholikiem?
Autor Wiadomość
Agarina Offline
Junior Member
**

Liczba postów: 1
Dołączył: Jun 2011
Reputacja: 0
Post: #1
Czy mój partner jest alkoholikiem?
Witam,
piszę, bo sama nie wiem co mam myśleć i zrobić, bowiem sądzę, że mój partner ma poważny problem z alkoholem. On twierdzi, że tak nie jest, dlatego postanowiłam napisać na powyższym forum z czym się zmagam. Mój partner nie pije w ciągu tygodnia, ma to miejsce raz na miesiąc, czasami dwa razy w miesiącu. Jednak piję aż przysłowiowo nie padnie pod stół. nie umie przestać. pije tak długo i dużo, aż nie straci kontaktu z otaczającą go rzeczywistością. obietnice, przysięgi dawane mi przed wyjściem nie mają żadnego znaczenia. Kiedy interweniuje w trakcie imprezy, kiedy widzę że już za dużo wypił, to chowa się po kątach i wypija kolejne drinki w ukryciu przede mną. zdarzały się nawet takie sytuacje, kiedy łamał dane mi słowo, wychylając kolejny kieliszek patrząc ma prosto w twarz i nie rozumiał, nie czuł, że robi źle. Upija się praktycznie za każdym razem do nieprzytomności. Kiedyś na początku związku często wychodziliśmy i myślałam,że może jego upijanie się jest wynikiem stresującej pracy. Jednak okazało się, że to nie ma nic z tym wspólnego, bowiem dla niego każda okazja jest dobra do wypicia. obecnie bardzo rzadko wychodzimy, bowiem wiem jak skończy się wieczór...ja zestresowana i załamana będę prowadziła go do domu(tak jest praktycznie za każdym razem). następnego dnia mój partner nie pamięta nic z poprzedniego wieczoru, leży cały dzień nie przytomny, nie ma z nim kontaktu. Później przeprasza i obiecuje, że to już nie powtórzy. raz powiedziałam, że odchodzę, to poszedł na terapię, ale psycholog(specjalista od uzależnień), stwierdził, że owszem ma problem z alkoholem ale nie jest on poważny. po prostu ma tak jak większość mężczyzn w tym kraju...poza tym nie ma nic w tym złego,żeby raz na jakiś czas wypić sobie tak, żeby nic nie pamiętać. byłam szczerze zdziwiona tą diagnozą, ale stwierdziłam,że może ze mną jest coś nie tak. 9 miesięcy chodził na tą terapię, lepiej nie było... po prostu tak samo. ostatnio z niej zrezygnował, bo stwierdził,że nic mu to nie daje. Nowego terapeuty póki co nie szukaSad. Nie wiem czy mój partner ma faktycznie problem z alkoholem, czy może po prostu wymyślam. Znajoma psycholog powiedziała mi, że mam syndromy osoby współuzależnionej: biorę odpowiedzialność za mojego partnera, kontroluje go, czekam aż znowu przyjdzie ten moment. Może jednak przesadzam, może to jest faktycznie normalne,że kilka razy w miesiącu sobie wypije?martwi mnie fakt, że ja nie mam na niego żadnego wpływu, nie dotrzymuje obietnic, ciągle jest to samo. do nieprzytomności pijany przychodzi do domu, wstaje wieczorem następnego dnia i błaga mnie o wybaczenie przysięgając zmianę. Jednak od trzech lat nic się nie zmieniłoSad. proszę napiszcie, czy mam się czym martwić?czy mój partner ma problem z alkoholem?proszę o szczerą odpowiedź. to dla mnie bardzo ważne.pozdrawiam.
09-06-2011 21:38
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
Czy mój partner jest alkoholikiem? - Agarina - 09-06-2011 21:38

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Czy warto nakłaniać alkoholika do leczenia Malinkaa7 41 50,262 17-12-2014 12:47
Ostatni post: zetka
  Czy jest sens wiązać się z alkoholikiem?? ONA 2 8,442 23-04-2012 16:02
Ostatni post: agtagt

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości