Aktualny czas: 27-04-2024, 19:28 Witaj! (LogowanieRejestracja)

Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Prosze o pomoc
Autor Wiadomość
Elżbieta Kalinowska Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 154
Dołączył: Jan 2011
Reputacja: 0
Post: #6
RE: Prosze o pomoc
(02-09-2011 16:35)smerfetka napisał(a):  Spodziewalam sie ze specjalista podpowie mi jak rozmawiac z moim partnerem by sie zgodzil na leczenie, by zrozumial jak wielki ma problem i ze sam sobie z tym nie poradzic, ze potrzebuje fachowca. Jestem DDA (moja mama pije odkad pamietam) wiec wiem co to alkoholizm, jak powazna to choroba. Do specjalisty poszlam nie tylko po rade w sprawie mojego partnera ale rowniez ze soba bojac sie wspoluzaleznienia (juz raz to przechodzilam drugi raz nie chce). Pani psychoterapeuta uspokoila mnie ze nauczylam sie sobie radzic z problemem alkoholowym na wlasny sposob i nie potrzebna mi terapia a co do chlopaka dala kilka wskazowek jak postepowac. Czyli pozwolic mu ponosic konsekwencje picia i przy kazdej okazji akcentowac jak wiele traci przez alkohol, jak wiele rzeczy zwyczajnie zawala. Ja robilam to juz od dawna bez skutku. Wie ze ma problem ale nie chce nic z tym zrobic. Jak pisalam wczesniej mowi "ze chce sie wykonczyc". Boje sie o niego, boje sie ze naprawde sie wykonczy. Widzialam juz to destruktywne dzialanie w rodzinie (moja rodzina choc na pozor bez skazy od pokolen ma problem z alkoholem od strony mamy).... Twierdzi ze jakis tam psychoterapeuta mu nie pomoze. Czasami mysle ze on poprostu nie wierzy w to ze moze mu sie udac przestac pic. A ja juz nie mam argumentow by choc sprobowal....
Smerfetko jak nie masz argumentów to przestań go namawiać na leczenie. Myślę, też, że warto wziąć to co on mówi na poważnie i zastanowić się nad sobą, czy chcesz w tym wykańczaniu się brać udział - wiązać się z kimś kto ma w planach coraz to większą destrukcję. Czy naprawę chcesz mu towarzyszyć w tym programowym wykańczaniu.
Zamiast go namawiać potraktuj na serio to czego on się w życiu trzyma i jakich wyborów dokonuje. Nie dyskutuj z nim i nie zmieniaj go tylko podejmij decyzję, czy chcesz dalej żyć alkoholikiem, z założeniem że on pić nie przestanie.

Zobacz jak przestać kręcić się w kółko i zacząć szukać rozwiązań. KLIKNIJ >>>
08-09-2011 19:08
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
Prosze o pomoc - smerfetka - 01-09-2011, 20:55
RE: Prosze o pomoc - smerfetka - 02-09-2011, 10:32
RE: Prosze o pomoc - smerfetka - 02-09-2011, 16:35
RE: Prosze o pomoc - Elżbieta Kalinowska - 08-09-2011 19:08
RE: Prosze o pomoc - asia - 07-09-2011, 23:05

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
Exclamation Prośba o pomoc w sprawie uzleżnionej matki córka. 1 2,539 26-05-2018 15:45
Ostatni post: córka.
  Pomoc dla babci, gdzie zacząć ? bib 2 5,874 14-10-2014 11:15
Ostatni post: Wacek

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości