Aktualny czas: 19-05-2024, 23:56 Witaj! (LogowanieRejestracja)

Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Farmakologiczne leczenie alkoholizmu
Autor Wiadomość
robin Offline
Junior Member
**

Liczba postów: 14
Dołączył: Mar 2011
Reputacja: 0
Post: #4
RE: Farmakologiczne leczenie alkoholizmu
Ten temat interesuje mnie od dawna. Jestem oczywiście zdiagnozowanym alkoholikiem, od czerwca zeszłego roku uczestniczyłem w indywidualnych spotkaniach z terapeutą i bardzo mi to odpowiadało, tym bardziej, że ilość pijanych dni spadła statystycznie prawie do zera, a przez 4 miesiące nie piłem w ogóle. Przez cały jednak czas "wisiała" nade mną konieczność wejścia na grupę, do czego co jakiś czas wracał terapeuta. Odrzuciłem to kategorycznie ponieważ nie chcę uczestniczyć w zajęciach grupowych i nie spotykam się już z terapeutą. Żałuję, bo te rozmowy bardzo mi pomogły i do tej pory trzymam się wniosków, do których wtedy doszedłem i generalnie zachowuję trzeźwość. Jednak zostało stwierdzone jednoznacznie, że jedyną skuteczną metodą jest terapia grupowa. Nie jestem specjalistą ale zdecydowanie nie zgadzam się z tym. W trakcie ciągłych poszukiwań trafiłem na książkę dr Harolda C. Urschela "Uwolnij mózg od uzależnienia" z podtytułem "Rewolucyjny program wychodzenia z nałogu". Była to kolejna książka w mojej biblioteczce, która miała mi objaśnić kolejny "cudowny" środek więc przyznam, że podszedłem do tego sceptycznie. Dopiero z tej książki dowiedziałem się jednak, że istnieje możliwość skutecznego łączenia farmakologii z oddziaływaniem psychoterapeutycznym. Co ciekawe nowoczesne leki nie są wcale "odstraszaczami" jak niesławnej pamięci "wszywki".
Wiem, że są to bardzo drogie rzeczy ale przynajmniej znalazłem dowód na to, że istnieje wiele skutecznych metod leczenia alkoholizmu, a nie tylko "grupa" jak słyszałem miesiącami. Mi to dodało otuchy, bo jak już wspomniałem terapia grupowa nie jest po prostu dla mnie, a żyć jakoś trzeba.
Pozdrawiam.
16-03-2011 10:07
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: Farmakologiczne leczenie alkoholizmu - robin - 16-03-2011 10:07

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Depresja i jej leczenie Wacek 4 4,929 17-03-2022 14:09
Ostatni post: Meder

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości