Aktualny czas: 14-05-2024, 19:21 Witaj! (LogowanieRejestracja)

Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Farmakologiczne leczenie alkoholizmu
Autor Wiadomość
romanj522 Offline
Member
***

Liczba postów: 151
Dołączył: Jan 2011
Reputacja: 0
Post: #28
RE: Farmakologiczne leczenie alkoholizmu
Nie było mnie troszkę na forum ale miałem kompka zepsutego i musiałem zebrać fundusze na naprawę ale już jest O.K więc do rzeczy Smile .
W odpowiedzi na cyt -
"Super, ze tak dobrze ci idzie, mozna tylko podziwiac!
Romanj moze wiesz co mozna wziac (chodzi o jakies tabletki) jak sie przestaje pic, zeby uspokoic organizm i poczuc sie troche lepiej, no i w koncu wytrzezwiec? Pozdrawiam"

Otóż organizm uspokaja się sam po około 9 ciu dniach BEZWZGLĘDNEGO niepicia (nawet piwko nie wchodzi bo psuje wszystko "trzeba przecierpieć") i somatycznie jeśli nie ma innych schorzen musi być O.K ,albo po detoksykacji czyli pewnej ilości odpowiednich kroplówek o czym już decyduje lekarz.
Gorzej jest z psychiką,i przekonałem się że po odtruciu czy to samoistnym czy detoksykacji przychodzi ten najtrudniejszy moment kiedy rozdrażnienie wyrzuty sumienia wspomnienia albo luki w pamięci i cała plejada innych psychicznych dolegliwości spędzają sen z powiek powodują że "wszystko z rąk leci" cały świat jest praktycznie wrogiem i za bardzo niską (teoretycznie)cenę można się pozbyć tych okropności ta cena to jest cena jednego piwka.
Niestety poprawa jest krótkotrwała!!! Sad więc jeszcze jedno ,i jeszcze i kółko się powtarza.
Żadne mądre rady grupy wsparcia ani terapie nie są w stanie przywrócić np. spokojnego snu jak również nie przywrócą możliwości w miarę obiektywnej oceny sytuacji życiowej uczuciowej materialnej i jakiejkolwiek innej -jedynie rozdrażniają chociaż osoba tym dotknięta nie przyznaje tego nawet przed samą sobą, a nawrót jest tylko kwestią czasu po najlepszym nawet detoksie -sam to przerabiałem wiele razy.
Obecnie nie ma mi czego gratulować jestem na lekach funkcjonuję normalnie bo mam takie leki że nawet mogę prowadzić samochód i nie mam jakichś tam ubocznych skutków oczywiste że pisze o sobie inni mogą mieć inaczej .
To co biorę to wszystko jest wyłącznie na receptę i kolejno:
1.Campral -zmniejsza głód alkoholu i faktycznie u mnie zmniejszył zaczyna działać po ok 3-4 tygodniach systematycznego przyjmowania,
2.Coaxil-antydepresant też po 3-4 tygodniach i teraz nie mam stanów lękowych gonitwy myśli ani "myśli natarczywych aż do bólu" jestem mniej nerwowy i teraz nie mam trudności z koncentracją co dawniej było aż nieznośne np.czytałem nawet krótki artykół w prasie i przyłapywałem się na tym że nie wiem o czym czytam bo "w tle " kołatały się inne myśli (to takie w sktócie moje niektóre przypadłości)
3.Miansec -sporadycznie nasennie wtedy kiedy nie mogę zasnąć co ważne że po nim nie wstaję rano przygłupnięty i z suchością w ustach jak po hydroxyzynie czy relanium które kiedyś dawniej miałem przepisywane,ale zupełnie normalny super wyspany bez koszmarów.
Żeby nie było jednak zbyt pięknie to wymaga to odemnie dyscypliny w przyjmowaniu leków czyli systematyczności [b]wiem również że jeśli będę chciał zacząć pić to pił będę i żadne leki nie pomogą.
Te leki nie wchodzą w interakcję z alkoholem i nie zabezpieczają przed zapiciem niwelują jedynie cierpienie i niedogodności związane z trzeźwieniem a trzeźwieć muszę już do końca moich dni Smile.
I tym optymistycznym akcentem kończę i dzisiaj znów idę na spotkanie grupy wsparcia czyli leki to nie wszystko! ,ale jak wiele zmieniają .Smile


Myślę aska2520 że troszkę pomogłem Smile
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 19-08-2011 13:14 przez romanj522.)
19-08-2011 13:12
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: Farmakologiczne leczenie alkoholizmu - romanj522 - 19-08-2011 13:12

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Depresja i jej leczenie Wacek 4 4,925 17-03-2022 14:09
Ostatni post: Meder

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości