Aktualny czas: 28-04-2024, 22:09 Witaj! (LogowanieRejestracja)

Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nie dorosłe dzieci alkoholików
Autor Wiadomość
Elżbieta Kalinowska Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 154
Dołączył: Jan 2011
Reputacja: 0
Post: #2
RE: Nie dorosłe dzieci alkoholików
Bożeno, to że nie pijecie teraz jest podstawowym warunkiem do tego aby dzieci też mogły stanąć na nogi. Nie wiem jakiego rodzaju macie problemy, co konkretnie dzieje się z dziećmi ale wydaje mi się, że to czego im potrzeba to trochę więcej Waszych umiejętności wychowawczych. Jestem zdania, że jeśli chodzi o problemy dzieci to lepiej jest wesprzeć rodziców w ich rodzicielskiej roli niż prowadzić dziecko do specjalisty. Na ogół jak rodzice zaczynają sobie lepiej radzić wpływa to pozytywnie na dzieci. W naszym ośrodku pracuje psycholog, która pomaga rodzicom aby ich dzieci mogły lepiej funkcjonować.

Możesz też założyć wątek w dziale "Trzeźwienie" o problemach wychowawczych po piciu - myślę, że taki temat zainteresuje też innych. W tym wątku moglibyśmy przyglądać się określonym trudnościom i dokładniej o tym rozmawiać.

Są też grupy dla dzieci z rodzin uzależnionych np. OPTA w W-wie (pomoc terapeutyczna) a także grupy wsparcia al-ateen. Można szukać terapeuty dla dzieci ale żadna grupa, ani terapia nie zastąpi dobrego wspierającego środowiska rodzinnego. Nawet jakby Twoje dzieci znalazły takie miejsce to i tak, Wy jako rodzice musielibyście radzić sobie z różnymi problemami.

Zobacz jak przestać kręcić się w kółko i zacząć szukać rozwiązań. KLIKNIJ >>>
18-03-2011 19:49
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: Nie dorosłe dzieci alkoholików - Elżbieta Kalinowska - 18-03-2011 19:49

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości