Aktualny czas: 07-05-2024, 07:55 Witaj! (LogowanieRejestracja)

Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jak rozmawiać?
Autor Wiadomość
poważna Offline
Junior Member
**

Liczba postów: 2
Dołączył: Dec 2011
Reputacja: 0
Post: #1
Sad Jak rozmawiać?
Witam, jestem pierwszy raz na forum. wczoraj dowiedziałam się, że mój partner praktycznie codziennie pije. Nie mieszkamy razem, oboje jesteśmy po przejściach, nawzajem sobie w przejściu tych przejść pomagaliśmy, oboje z dziećmi. Wiedziałam że miał problem z alkoholem ale znamy się już kilka lat i wiedziałam że nie pije. Ostatnie miesiące dały mi do myślenia-a to odebrać go z jakiejś imprezy, a to wieczorem nie mógł zasnąć więc piwko- ale tylko jedno oczywiście. To mówił sam. 3 tygodnie temu przyszedł do mnie w nocy kompletnie pijany. Potem obiecywanie i przepraszanie po 100 razy. Ok. Jestem abstynentką z wyboru od lat, dla zasady nie jem nawet czekoladek z alkoholem, po eksmisji byłego męża nie toleruję picia alkoholu w moim domu, po prostu i już. Już od jakiegoś czasu mój partner zaczął jakieś dziwne rozmowy typu- po pracy to normalne że człowiek musi się odstresować. Mówiłam co o tym myślę i na tym się kończyło. Wczoraj jego syn oświecił mnie i prosił o pomoc. Facet pije praktycznie codziennie do bełkotu, bywa agresywny. Ja tego nie widzę bo przychodzi po pracy i jest zmęczony ale trzeźwy i wraca do siebie. Święta spędził u mnie, po czym jak tylko wrócił do domu to się upił. Mamy iść na sylwestra- stwierdził, że on nie będzie pił jeśli ja się napiję, bo przecież ktoś musi kierować... Poczułam, że wkręca mnie w coś, przerzuca odpowiedzialnośc na mnie. A poza tym uświadomiłam sobie, że nieświadomie pomagałam mu w piciu- załatwiałam za niego sprawy, bo on już taki zmęczony po pracy, leczyłam gdy chory na dziwną chroniczną chorobę. Gdzie moje czujne oczy???Postanowiliśmy z jego synem porozmawiać na ten temat z nim. Tylko nie wiem jak to zrobić bo- sądzę, że w żadnym wypadku nie przyzna sie do problemu, to ze mną coś nie tak. Boje się stawiać ultimatum. Nie mam zamiaru tego zostawić bo zalezy mi na nim... Ale nie pozwolę żeby ktoś znów usiłował zniszczyć mi i dzieciom życie. Może ktoś coś podpowie...
28-12-2011 23:07
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
Jak rozmawiać? - poważna - 28-12-2011 23:07
RE: Jak rozmawiać? - wasik - 30-12-2011, 09:54
RE: Jak rozmawiać? - poważna - 30-12-2011, 15:05

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Jak postępować gdy biska osoba pije? kora 56 77,541 08-09-2011 19:35
Ostatni post: Elżbieta Kalinowska
  Jak prawnie ratować siebie i swoja rodzinę? Krystyna 123 3 7,565 06-08-2011 16:09
Ostatni post: Elżbieta Kalinowska

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości