Aktualny czas: 15-05-2024, 17:13 Witaj! (LogowanieRejestracja)

Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jak rozmawiać?
Autor Wiadomość
wasik Offline
Junior Member
**

Liczba postów: 1
Dołączył: Dec 2011
Reputacja: 0
Post: #2
RE: Jak rozmawiać?
Poważna,

mówi się, że alkoholizm, to choroba kontroli, chory przestaje panować nad własnym piciem, oraz nad zachowaniami z nim związanymi. Chory nie potrafi samodzielnie w pełni zauważyć konsekwencji własnego picia, alienuje się od docierających ze strony otoczenia smutnych sygnałów na temat picia. Osoby uzależnione nie potrafią bez alkoholu poradzić sobie z własnymi uczuciami. Próbują zagłuszyć je alkoholem, przez co doprowadzają do eskalacji problemów i napięć, którym nie mogą podołać.

Musisz być silna przede wszystkim i nieustępliwa. Musisz go stanowczo i z opanowaniem w głosie uświadamiać jak się zachowuje, jak jest pod wpływem alkoholu, co robi, jak was krzywdzi, że zupełnie się zmienia i nie chcesz z nim takiego życia. Powinien pójść na leczenie, ale do tej decyzji musi sam dojrzeć. Tobie mogę natomiast polecić terapię dla współuzależnionych, dowiesz się jak powinnaś postępować z alkoholikiem. Ja byłam na takiej terapii. Polecam z całego serca. Dzięki tej terapii czuję się silniejsza i wiem co robić.

Zastanów się tylko, czy warto drugi raz wchodzić do tej samej rzeki.
30-12-2011 09:54
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
Jak rozmawiać? - poważna - 28-12-2011, 23:07
RE: Jak rozmawiać? - wasik - 30-12-2011 09:54
RE: Jak rozmawiać? - poważna - 30-12-2011, 15:05

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Jak postępować gdy biska osoba pije? kora 56 77,569 08-09-2011 19:35
Ostatni post: Elżbieta Kalinowska
  Jak prawnie ratować siebie i swoja rodzinę? Krystyna 123 3 7,571 06-08-2011 16:09
Ostatni post: Elżbieta Kalinowska

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości