Aktualny czas: 30-04-2024, 06:11 Witaj! (LogowanieRejestracja)

Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
gdzie i jakiej pomocy szukać?
Autor Wiadomość
karamba Offline
Junior Member
**

Liczba postów: 3
Dołączył: Feb 2014
Reputacja: 0
Post: #3
RE: gdzie i jakiej pomocy szukać?
Jestem strasznie rozbity, brak mi wiary w to że coś zmienię a przede wszystkim strasznie wstydzę się mojego problemu. Nie jestem typem człowieka który potrafi rozmawiać o swoich problemach i emocjach. Dlatego bardziej przekonany jestem w tej chwili do esperalu niż terapii. Zaznaczam jednak że jej nie wykluczam. Bardzo chcę coś zrobić ze sobą ale czuję wielką bezsilność, strach przed następną porażką, niestety ale widziałem wiele nieudanych prób zerwania z nałogiem. Znam ludzi którzy chodzili na przymusowe terapie i dalej piją znam też takich którym pomogło. Zaczynam uświadamiać sobie że alkohol jest moją zgubą ale o wiele łatwiej jest napisać o tym na forum pod przybranym nickiem niż zgłosić się po poradę do specjalisty. Wiem może to śmieszne ale zachowuję się jak tchórz zamiast stanąć twarzą w twarz z problemem i go zwalczyć okopuję się dziwnymi teoriami że chcę ale nie mogę. Niestety ale taka jest prawda o mnie. Prawie całkowicie straciłem pewność siebie. Nie potrafię podbudować się tym że nie będę pił teraz miesiąc lub więcej. Nie satysfakcjonuje mnie to bo jeśli nadejdzie dzień kiedy zajrzę do kieliszka upadnę po raz kolejny i pewnie z jeszcze większym hukiem. Mój problem polega na braku umiaru w piciu bo jak przekroczę pewną dawkę, której nigdy nie udało mi się określić na stałe, odcina mi mózg i wtedy nie jestem sobą. Receptą jest przestać pić w ogóle i tu leży pies pogrzebany że kiedy przechylam butelkę myślę a może tym razem wygram z alkoholem. Niestety jeśli nawet na 10 razy uda mi się 9 razy napić kulturalnie to ten jeden potrafi zaćmić wszystko.
25-02-2014 13:05
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: gdzie i jakiej pomocy szukać? - karamba - 25-02-2014 13:05

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Pomoc dla babci, gdzie zacząć ? bib 2 5,876 14-10-2014 11:15
Ostatni post: Wacek
  pomocy . ; (( evelina 2 6,255 09-07-2011 03:18
Ostatni post: romanj522

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości