Aktualny czas: 09-05-2024, 23:44 Witaj! (LogowanieRejestracja)

Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Lęk przed autorytetami i władzą
Autor Wiadomość
mycha88 Offline
Member
***

Liczba postów: 239
Dołączył: Mar 2011
Reputacja: 0
Post: #2
RE: Lęk przed autorytetami i władzą
Znam to, Alex. Miałam bardzo duży problem z tym, żeby pójść gdzieś do jakiegoś urzędu i coś załatwić. Ale wyszło tak, że jestem do tego zmuszona i dużo spraw takich papierkowo-urzędowo-administracyjnych w naszym domu załatwiam właśnie ja. Ostatnio miałam spory kryzys i problemy z przebywaniem w bardziej zatłoczonych, zaludnionych miejscach (o czym pisałam w innych wątkach, wiecie o co chodzi), ale wcześniej jakoś dawałam radę i czy to Urząd Gminy, czy Urząd Skarbowy, czy Starostwo Powiatowe, PUP, Policja, Wydział Komunikacji i co tam jeszcze - zawsze udawało mi się jakoś załatwić tam co trzeba.
Mam pewien rodzaj lęku przed autorytetami, ale właśnie najpierw ktoś musi we mnie ten autorytet budzić. To, że ktoś ma władzę i siedzi na przysłowiowym stołku na szczęście jeszcze nie wzbudza we mnie lęku.
Jeżeli chodzi o "zwykłych" pracowników administracyjnych to uczę się, że nie powinnam się czuć jakoś gorsza od nich, a to wszystko za sprawą ich samych, a dokładniej sposobu, w jaki nieraz zostałam przez nich potraktowana (jak mnóstwo innych petentów Wink ). Niektórzy z kulturą mają po prostu na bakier Wink Ale jeżeli chodzi o jakichś dyrektorów placówek, instytucji, czy kierowników jednostek samorządowych - tutaj zaczynają mi kolanka dygać nieco (bo ten ktoś tyyyleee osiągnął, nie to, co ja-taki robaczek...); w tym momencie już mam większy problem i denerwuję się, ale jeżeli nie mam wyboru i chcę coś załatwić to powtarzam sobie (znowu przytoczę pomysł Michu Smile ), że "ja bardzo chcę" i staram się i jakoś idzie.

Alex, tak przywołując Twoją wypowiedź, napisałaś, że odczuwasz lęk nawet przed instytucjami. Chodzi o to, że lęk wywołuje w Tobie samo pomyślenie np. o wizycie w takim miejscu, czy to raczej kwestia spotkania z ludźmi tam pracującymi? Napisz coś więcej Smile

"Na półkę z napisem >>złudzenia<< nerwowo zerkają me sny"
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 09-05-2011 23:11 przez mycha88.)
09-05-2011 23:08
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: Lęk przed autorytetami i władzą - mycha88 - 09-05-2011 23:08

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Lęk przed nową pracą Carmen 3 8,902 27-08-2013 10:07
Ostatni post: queen
Shocked Problemy z podejmowaniem decyzji - strach przed podjęciem ryzyka? mycha88 44 48,951 08-03-2013 11:39
Ostatni post: Kas

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości