Aktualny czas: 16-05-2024, 18:42 Witaj! (LogowanieRejestracja)

Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Czy warto nakłaniać alkoholika do leczenia
Autor Wiadomość
romanj522 Offline
Member
***

Liczba postów: 151
Dołączył: Jan 2011
Reputacja: 0
Post: #8
RE: Czy warto nakłaniać alkoholika do leczenia
widzę że wzbudziłem zainteresowanie więc żeby zbytnio nie mieszać opowiem jak to było z problemami kasowymi ,otóż na początku popadania w nałóg szło typowo i niewinnie. Wybierałem tylko dobre gatunkowo alkohole bo miałem własną działalność i pieniądze były na alkohol i potrzeby rodziny ,prawie jak w bajce,przyszedł kryzys małżeński i zacząłem pić coraz więcej i coraz gorsze alkohole aż doszedłem do tak zwanych wynalazków i tu upada mit że alkoholik pije dla przyjemności. Jeśli można znaleźć przyjemność w samotnym i w ukryciu wypijaniu porcji denaturatu albo spirytusu salicylowego czasem kropli miętowych bo też na spirytusie to niestety jest to konieczność a nie przyjemność i to nie zmyślam,na takie "trunki "było mnie stać a musiałem bo bez przestawałem funkcjonować.
Oczywiście popadając w alkoholizm długo byłem przekonany że przestać pić mogę w każdej chwili,niestety było to tylko złudzenie.później obiecywałem sobie i mocno postanawiałem że to już ostatni dzień że ostatnia butelka i ostatni kieliszek nooo i tak obiecywałem sobie,psioczyłem że co nie stać cię nie masz silnej woli ttp.
Więc typowo przebrnąłem to wszystko i jeszcze trochę.
Teraz wspomagam się farmakologicznie i jest całkiem spokojnie że aż sam jestem mocno zaskoczony.Cieszy mnie to i daje wewnętrzny spokój,nie żałuję tych lat bezskutecznej walki bo mimo niepowodzeń podejmowałem walkę na nowo chociaż słyszałem nieraz że ze mnie już nic nie będzie.
Zawsze jest warto i tyle SmileExclamation
21-05-2011 23:08
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: Czy warto nakłaniać alkoholika do leczenia - romanj522 - 21-05-2011 23:08

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Jestem żoną alkoholika. gayowa 6 16,571 10-04-2013 21:59
Ostatni post: aska2520
  Czy jest sens wiązać się z alkoholikiem?? ONA 2 8,479 23-04-2012 16:02
Ostatni post: agtagt

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości