Aktualny czas: 16-05-2024, 06:27 Witaj! (LogowanieRejestracja)

Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Czy warto nakłaniać alkoholika do leczenia
Autor Wiadomość
romanj522 Offline
Member
***

Liczba postów: 151
Dołączył: Jan 2011
Reputacja: 0
Post: #16
RE: Czy warto nakłaniać alkoholika do leczenia
Szybciutka odpowiedź ,otóż z Twoim zdaniem cyt"te mało sympatyczne wymiany zdań mogą zwyczajnie wynikać ze zwyczajnej konfrontacji "alkoholik vs. DDA" i takiego właśnie postrzegania tej drugiej osoby." zgadzam się w pełni i też od pewnego czasu mam takie wrażenie.
Co do zrozumiałości mich wypowiedzi to przecież napisałem że ja rozumiem wasze wątpliwości i częste "kontry" co jest zrozumiałe bo patrzycie na wszystko z punktu widzenia Krzywdzonego a moje wypowiedzi oceniacie jako wypowiedzi krzywdziciela,i obojętne czy byłego czy obecnego,podświadomie się to dzieje bo taki jest mechanizm.
Ja oczywiście się ani nie obrażam ani nie mam za złe mam po prostu swoje własne doświadczenie,swoją wiedzę i wyrobione zdanie.
Wiem np. jak bardzo wiedziałem że "zapierniczam po tej równi pochyłej" i nie mam się czego uchwycić żeby wyhamować ,wiem jak sam przed sobą obiecywałem że to ostatni kieliszek i wiem jak się nie udawało wiem jak można być samotnym wśród ludzi nawet najbliższych ,i wiem żw wtedy wszyscy bez wyjątku zaczynają się obwiniać za taki stan i wiele innych kwestii z tematu MÓJ ALKOHOLIZM przerobiłem na własnym życiu,dlatego nie zraża mnieto że Ktoś się nie zgadza z moim zdaniem,ale jak się wypowiadam to o sobie bo sam to przeżyłem i np. doskonale wiem co to jest i jak się w większości przypadków kończy i wiem co najbardziej przeszkadza w trzeźwieniu i jednego jestem pewien że w większości alkoholicy to wspaniali i wartościowi ludzie,tylko bez tej "drugiej osobowości" którą generuje alkohol.
Gdyby zerwanie z nałogiem było takie proste jak obiegowo się myśli alkoholików byłaby garstka a nie byliby problemem społecznym.
Dlatego piszcie jak umiecie bo ja rozumiem jak to działa,gdybym ja nie zmienił mocno swojego spojrzenia też pisałbym z rozżaleniem złością nieraz i do wszystkiego i wszystkich tylko nie do siebie
22-05-2011 14:45
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: Czy warto nakłaniać alkoholika do leczenia - romanj522 - 22-05-2011 14:45

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Jestem żoną alkoholika. gayowa 6 16,570 10-04-2013 21:59
Ostatni post: aska2520
  Czy jest sens wiązać się z alkoholikiem?? ONA 2 8,479 23-04-2012 16:02
Ostatni post: agtagt

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości