Aktualny czas: 16-05-2024, 15:06 Witaj! (LogowanieRejestracja)

Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Czy warto nakłaniać alkoholika do leczenia
Autor Wiadomość
romanj522 Offline
Member
***

Liczba postów: 151
Dołączył: Jan 2011
Reputacja: 0
Post: #30
RE: Czy warto nakłaniać alkoholika do leczenia
Tak Aleks tutaj masz 100% racji i żadnej polemiki czy dyskusji : cyt"ta cierpiąca osoba nie przyznaje się do swojego cierpienia - jak pomagać komuś, kto tej pomocy zwyczajnie nie chce? Czy ktoś z Was doświadczał przez lata sytuacji, w których próbował uszczęśliwiać na siłę kogoś, kto twierdzi, że nie jest nieszczęśliwy i nie potrzebuje pomocy?
Idźmy dalej, osoby takie bardzo często nie tylko odrzucają pomoc, ale wyrządzają realne krzywdy - okradają, stosują przemoc w najgorszej postaci."
Dlatego tak jak wcześniej pisałem nie jestem przeciwnikiem przymusowego leczenia alkoholików,jestem nawet zdania że powinno to być stosowane w zdecydowanie szerszym zakresie bo obecnie alkoholik po tak zwanym detoksie nie zgodzi się na dalsze leczenie to nikt go nie ma prawa na leczeniu zatrzymać (poza szczególnymi przypadkami).
I w związku z tym w normalnych domowych warunkach przy zachowaniach alkoholika które tutaj bardzo krótko ale nadzwyczaj trafnie opisałaś prawie nie ma możliwości pomóc,wszystko zależy w tym momencie od aktualnego stanu chorego ,a są przypadki niestety gdzie już nic nie można zrobić.
Jednak jeśli już osoba chora trafi w ten czy inny sposób na leczenie i obojętne czy zamknięte czy ambulatoryjne to tak jak wcześniej pisałem należy w pierwszej kolejności zniwelować "głód alkoholowy" i wewnętrzne "rozdygotanie" to drugie w trakcie leczenia obecnie się z reguły robi (środkami darmowymi jak permazyna) natomiast kwestia powtarzam fundamentalna w leczeniu pozostaje (130 zł za miesiąc jak ktoś wie lekarz mu przepisze i sam sobie kupi)
Z mojego życia powiem że jak opuszczałem któryś już raz oddział zamknięty pierwszą myślą poza tym że już się skończyło to było "A może by tak jedno piwo teraz" i miało być zawsze jedno ale ta myśl mi towarzyszyła zawsze na ambulatoryjnym też ale ciut inaczej a ,jak teraz łyknę to do rana wywietrzeje i nikt nie będzie wiedział i to nie to że nie chciałem się wyleczyć to dokładnie był ten trudny do opisania w słowach ale wszech obecny głód, którego teraz nie odczuwam
W piątek jak wracałem z grupy spotkałem znajomego który też do niedawna chodził i zarzekał się że już nigdy się nie napije i że czuje się fajnie i że dobrze mu się zaczęło układać odkąd przestał pić .
Niestety w ten piątek nie był na grupie za to był pod sklepem już mocno wstawiony i proponował mi piwo.
Kiedyś pewnie z błyskiem w oczach i i zadowoleniem przyjął bym propozycję ,teraz po prosto nie miałem ochoty i poszedłem do domu.
Dzisiaj w kasetce leży mi 40 zł dawniej już by mnie wręcz podświadomie coś gnało do sklepu ,niby po coś potrzebnego ale "przy okazji" jakaś flaszka może piwo a w nocy flaszka i tak by pewnie było,teraz nie mam tego,a piszę prawdę bo na forum nie mam potrzeby kłamać.
Dlatego duże możliwości dale leczenie "skojarzone" czyli tak jak ja teraz to robię i nie namawiam nie przechwalam ale warto spróbować a koszty nawet w pewnym momencie zaczynają być motywujące bo bardziej żal stracić coś drogiego (materialnie) a jak ktoś powie że alkoholik i tak nie liczy to ja zapytam który alkoholik ten trzeźwy czy ten pijany -bo to niby ten sam człowiek ale zupełnie inne osobowości.
A to Aleks co napisałaś jest naprawdę w 100% prawdziwe i rzeczowe.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 23-05-2011 20:11 przez romanj522.)
23-05-2011 20:07
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: Czy warto nakłaniać alkoholika do leczenia - romanj522 - 23-05-2011 20:07

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Jestem żoną alkoholika. gayowa 6 16,571 10-04-2013 21:59
Ostatni post: aska2520
  Czy jest sens wiązać się z alkoholikiem?? ONA 2 8,479 23-04-2012 16:02
Ostatni post: agtagt

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości