Aktualny czas: 16-05-2024, 17:00 Witaj! (LogowanieRejestracja)

Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Czy warto nakłaniać alkoholika do leczenia
Autor Wiadomość
romanj522 Offline
Member
***

Liczba postów: 151
Dołączył: Jan 2011
Reputacja: 0
Post: #32
RE: Czy warto nakłaniać alkoholika do leczenia
A teraz Michu tobie też przyznaję rację i też w 100% jeszcze znajdę uzasadnienie z którym zgodzi się każdy bez względu na światopogląd, wyznanie czy przynależność (z wyjątkiem "autodestruktorów" Smile ) jeśli przez nadmierne pomaganie ,rozdawanie i świadczenie dla kogoś stracisz zbyt wiele to nie dość że nie będziesz już mogła pomagać ale sama tej pomocy zaczniesz bardzo potrzebować ,i będziesz mogła mówić o szczęściu jeśli trafisz na kogoś kto BEZINTERESOWNIE CI ją da.
Dlatego wszystko z rozwagą,jeśli czasem można to też należy skorzystać z czyjejś pomocy w pomaganiu i taką pomoc w pomaganiu alkoholikowi powinna iść właśnie z ośrodków do tego przygotowanych.
Niestety takie ośrodki na pewnym etapie podrzucają otoczeniu alkoholika "kukułcze jajo" czyli osobę już niby uświadomioną ale nadal piekielnie potrzebującą alkoholu.
Teraz na moment powrócę do przykładu jedzenia -czy uda się ale tak na serio pytam wpoić psychoterapią przykładami z życia że jedzenie to nie koniecznie że może np iść w piłę pograć albo coś tam innego bardzo głodnemu i że jest syty a następnie spokojnie zostawić go w spiżarni.
Odpowiedż na to pytanie chyba jest kluczowa.
I znowu Alex w 100% zgadzam się z Tobą bo jak we wszystkim i każdej prawie chorobie są beznadziejne przypadki,ale skoro tak zacząłem tymi "%" strzelać to tak króciutko
Po dwie grupy pacjentów:
- jedna leczona konwencjonalnie czyli psychoterapia+ grupy AA + jakieś grupy wsparcia-i po trzech latach pozostaje 3-5 % zachowujących abstynencję
-druga wszystko to co wyżej + farmakologia zmniejszająca "głód alkoholowy -po trzech latach pozostaje 40-65% zachowujących abstynencję czyli zupełnie nie piją a u tych "przegranych" i tak jest widoczne zmniejszenie spożycia czyli chyba warto spróbować
A te dane i wiedzę zaczerpnąłem z kilku można powiedzieć niezależnych źródeł.Nie dawało mi spokoju tylko pytanie że skoro tak skuteczne to tak mało powszechne,no i odpowiedż też znalazłem i to odpowiedź bardzo wiarygodną coć nieco przerażającą ,ale we współczesnym świecie już mało co zaskakuje.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 23-05-2011 20:52 przez romanj522.)
23-05-2011 20:34
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: Czy warto nakłaniać alkoholika do leczenia - romanj522 - 23-05-2011 20:34

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Jestem żoną alkoholika. gayowa 6 16,571 10-04-2013 21:59
Ostatni post: aska2520
  Czy jest sens wiązać się z alkoholikiem?? ONA 2 8,479 23-04-2012 16:02
Ostatni post: agtagt

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości