Aktualny czas: 10-05-2024, 02:21 Witaj! (LogowanieRejestracja)

Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Problemy z podejmowaniem decyzji - strach przed podjęciem ryzyka?
Autor Wiadomość
mycha88 Offline
Member
***

Liczba postów: 239
Dołączył: Mar 2011
Reputacja: 0
Post: #40
RE: Problemy z podejmowaniem decyzji - strach przed podjęciem ryzyka?
(06-06-2011 01:20)Elżbieta Kalinowska napisał(a):  Gdy byłaś dzieckiem nie miałaś specjalnie wyboru, nie mogłaś sobie pójść i być w sytuacjach, w których można się spodziewać czegoś więcej niż przykrości. Więc Twoja emocjonalność działała sensownie i zgodnie z tym, w czym byłaś. (...) Teraz jesteś na progu dorosłości, która niesie ze sobą wiele zmian, a jedna z nich, niesłychanie ważna, to taka, że Twoje pole do działania i decyzji bardzo się zwiększa. (...) Dziś jeszcze to jest trudne dla Ciebie bo jeszcze nie jesteś w pełni niezależna (dopiero się stajesz)

Alex w innym wątku zaproponowała, żebym teraz spojrzała na to wszystko i zastanowiła się, co tak naprawdę mnie zdenerwowało. Wydaje mi się, że to nie było tak naprawdę nic na forum. To był wynik przeżyć związanych z domem, z rozmową przez telefon z ojcem, itd.

To prawda, że będąc dzieckiem nie miałam wyboru. Ale martwię się tym, że teraz, będąc już osobą jednak dorosłą, ciągle mam trudności z tymi emocjami, z panowaniem nad nimi i zachowuję się czasami właśnie jak małe dziecko, które będzie nogą tupać i walić pięścią w stół, bo wszystko jest znowu nie tak.
Właśnie jest problem z tą zależnością. Ciągle jestem na utrzymaniu rodziców i niestety to mnie znacznie ogranicza, bo np. nie jestem w stanie powiedzieć ojcu wszystkiego, co bym chciała, bo czuję, że to byłoby nie w porządku jednak. Poza tym, czuję się jakoś właśnie związana z tym domem ciągle i jakoś jestem gdzieś "pomiędzy", bo nie mogę jeszcze być sama i sama się utrzymać, ale w domu być ciągle też nie mogę, bo są kłótnie i spięcia :/
(06-06-2011 01:20)Elżbieta Kalinowska napisał(a):  w takich stresowych okresach, zawsze robimy taki krok w tył w swoim rozwoju, bo brakuje energii na to nowe schematy. Trochę o tym piszę tutaj: http://ekalinowska.pl/nie-wygrasz-ze-soba

Bardzo mądry i ciekawy tekst. Postaram się wdrożyć go do swojego życia. Świetny przykład z raczkującym dzieckiem Smile takie obrazowe porównania są najlepsze.

"Na półkę z napisem >>złudzenia<< nerwowo zerkają me sny"
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 08-06-2011 21:08 przez mycha88.)
08-06-2011 20:56
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: Problemy z podejmowaniem decyzji - strach przed podjęciem ryzyka? - mycha88 - 08-06-2011 20:56

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Lęk przed nową pracą Carmen 3 8,902 27-08-2013 10:07
Ostatni post: queen
  Problemy z jedzeniem Alex 3 6,202 10-11-2011 13:56
Ostatni post: peppercorn

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości