Aktualny czas: 02-05-2024, 01:14 Witaj! (LogowanieRejestracja)

Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jak postępować gdy biska osoba pije?
Autor Wiadomość
robin Offline
Junior Member
**

Liczba postów: 14
Dołączył: Mar 2011
Reputacja: 0
Post: #15
RE: Jak postępować gdy biska osoba pije?
Pamiętam, że jakieś 20 lat temu przeczytałem w którejś z gazet odpowiedź na list czytelniczki, która pytała jak sprawić żeby jej narzeczony nie pił. Chodziło o to, czy jej oddanie i miłość sprawi że facet odstawi alkohol. Wtedy nie bardzo rozumiałem odpowiedzi, chyba psychologa, który stwierdził, że jej miłość na nic się nie zda i zmarnuje sobie jedynie życie bo alkoholik kocha tylko alkohol. Utkwiło mi to w pamięci ale dopiero po latach zrozumiałem, że to prawda.
Jestem alkoholikiem i piłem już dużo, kiedy z moją żoną zdecydowaliśmy się na małżeństwo. Nie będę opisywał szczegółów naszego związku ale po kilkunastu latach nagle, ni stąd ni zowąd,dla mnie oczywiście, zaczęły padać słowa o rozwodzie i dowiedziałem się, że moja żona poszła na jakąś terapię dla osób współuzależnionych. Przez kilkanaście lat nie zauważyłem nawet jak krzywdzę swoją rodzinę bo byłem otumaniony przez alkohol. Moim dnem,na szczęście, była tylko groźba utraty rodziny i nagle uświadomiłem sobie że przez kilkanaście lat tą rodzinę krzywdziłem w imię miłości do alkoholu.
Kiedy patrzę na to z mojej obecnej perspektywy to muszę uczciwie powiedzieć, że moja żona nie powinna była się wiązać z alkoholikiem, a ja nie mam dzisiaj prawa prosić ją o zrozumienie dla mojego uzależnienia bo Ją przecież kocham i chcę z Nią być. Nie można służyć dwóm bogom. Alkoholizm nieleczony i szczęśliwa rodzina to dwie rzeczy które się wykluczają. Więc jeżeli chcę mieć prawo do nadużywania alkoholu to owszem ale bez unieszczęśliwiania kogokolwiek.
Odpowiadając na pytanie postawione wyżej sądzę, że jeżeli na prawdę bliska osoba pije, to powinno się jej pozwolić poczuć konsekwencje jej postępowania zabezpieczając oczywiście odpowiednio siebie i dzieci. Innymi słowy powinno się jej dać upaść na samo dno bo tylko tak człowiek może coś zrozumieć.
16-03-2011 19:47
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: Jak postępować gdy biska osoba pije? - robin - 16-03-2011 19:47

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Związek z osobą uzależnioną. Ania1506 23 38,694 25-01-2020 22:18
Ostatni post: Kala żona alkoholika
  Moja matka pije i niszczy całą rodzinę nununa 4 9,106 05-12-2014 14:39
Ostatni post: agaton

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości